موج
کدخبر : ۴۰۳۰۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403024

شاپور بدیعی:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: جلسات کارشناسی متعددی در روز‌های اخیر برگزار شده است و در کنار برگزاری جلسات فوق‌العاده، بازدید از بیمارستان‌ها و ارزیابی نیروی انسانی، تخت و تجهیزات پزشکی را نیز داشتیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، شاپور بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: تمامی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه برای مقابله با موج ششم کرونا در آماده‌باش کامل هستند.

بدیعی در ادامه این خبر تصریح کرد: با توجه به ورود به روز‌های سرد سال و با توجه به سفر اخیر وزیر بهداشت به مشهد و تأکیدات رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص موج احتمالی ششم کرونا، آماده‌باش کلیه بیمارستان‌ها اعلام شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین افزود: با همکاری معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بیمارستانهای دانشگاهی و همچنین رئیس دانشکده پزشکی مشهد همانند ۵ موج قبلی تخت‌های بیمارستانی ویژه‌ای برای بیماران کرونایی تدارک دیدیم تا در صورت شیوع موج ششم غافلگیر نشویم.

وی در ادامه یادآور شد: جلسات کارشناسی متعددی در روز‌های اخیر برگزار شده است و در کنار برگزاری جلسات فوق‌العاده، بازدید از بیمارستان‌ها و ارزیابی نیروی انسانی، تخت و تجهیزات پزشکی را نیز داشتیم تا با آمادگی کامل به مقابله با موج بعدی بپردازیم.

بدیعی همچنین اظهار کرد: در جلسات برگزار شده اشکالات و چالش‌ها را به‌خوبی شناسایی کردیم و با استفاده از تجربیات موج‌های قبل با آمادگی کامل در خدمت بیماران خواهیم بود، هر چند که آرزوی همه، سلامتی مردم و عدم نیاز آنان به خدمات درمانی و بیمارستانی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد متذکر شد: با توجه به اینکه در ۵ موج قبلی از سیستم نظام ارجاع به‌خوبی استفاده کردیم و نتایج موفق آن را هم دیدیدم، مجدد این برنامه را در موج ششم احتمالی اجرا خواهیم کرد گفت: در این خصوص برنامه‌ریزی لازم را در بحث سطح‌بندی‌ها داشته‌ایم تا شاهد مراجعه مستقیم مردم به بیمارستان نباشیم.

وی همچنین تاکید کرد: در حال راه‌اندازی سامانه‌ای ویژه بیماران ترخیصی هستیم که فعالیت آن طی روز‌های آینده بطور رسمی آغاز می‌شود، با راه‌اندازی این سامانه بیمارانی که پس بهبودی ترخیص شده‌اند هم تحت نظارت و پیگیری قرار می‌گیرند تا خدای نکرده پس از ترخیص با مشکلات عوارض بیماری مواجه نشوند و در صورت نیاز از خدمات درمانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن برخوردار گردند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: از مردم می‌خواهیم که با مشاهده کوچکترین علائم به پزشک یا نزدیک‌ترین مرکز منتخب کرونا مراجعه کنند، زیرا تجربه ۲۰ماهه نشان داده که هرگاه تشخیص به‌موقع داشتیم، درمان به‌موقع را در ادامه راه داشتیم و بیشترین میزان بهبودی‌ها مربوط به مواردی است که اقدامات درمانی را بدون تأخیر آغاز کرده‌اند.

وی گفت: واکسیناسیون با حضور پررنگ نیرو‌های بهداشت در مراکز واکسیناسیون در حال انجام است و خوشبختانه کمبودی به لحاظ واکسن نداریم و تنها دغدغه‌مان کاهش میزان مراجعات افراد واجد شرایط به مراکز واکسیناسیون بوده و از مردم می‌خواهیم این کار را به تأخیر نیندازند؛ همچنین واکسیناسیون مادران باردار با سرعت در حال انجام است و این موضوع در سلامت مادر باردار بسیار حائز اهمیت است.

بدیعی در خاتمه خاطرنشان کرد: واکسیناسیون دُز سوم (دُز یادآور) مدافعان سلامت با اولویت پرسنل کادر درمان در حال انجام است تا نیرو‌های کادر درمان کرونا که در حین خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی هستند به این بیماری مبتلا نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`