موج
کدخبر : ۴۰۲۸۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402837

در راستای دسترسی افزایش آب با کیفیت و پایدار، 40 ایستگاه برداشت آب شرب در مناطق مختلف شهر یزد احداث می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد: در نشست بررسی مساله تامین آب شهر یزد در مجلس شورای اسلامی، با توجه به شرایط بحرانی تامین و توزیع آب و عدم وجود آب باکیفیت و پایدار در شهر یزد، طرح احداث ایستگاه های برداشت آب شیرین مورد تصویب قرار گرفت.

در این نشست مقرر شد، ضمن موافقت این طرح در شرکت مهندسی آبفای کشور، 3 حلقه از چاه های موجود در شهریزد با دبی میانگین 25 لیتر در ثانیه که دارای کیفیت نامطلوب و هدایت الکتریکی بیش از 3000 میکروموس برسانتی متر مربع است را با نصب و راه اندازی آب شیرین کن و ساخت 40 نقطه ایستگاه برداشت وارد مدار بهره برداری نمایند.

در ادامه ی این نشست مصوب گردید، موضوع ازطریق آبفای کشور به سازمان مدیریت بحران اعلام تا اعتبار مورد نیاز با برآورد700میلیاردریال به منظور ساخت ابنیه، خرید و نصب 3 دستگاه آب شیرین کن، خرید 3 دستگاه خودرو و ساخت 20 ایستگاه برداشت(فازاول) از محل بند م ماده 28 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت جهت اجرای این طرح حیاتی و اضطراری قبل از شروع فصل گرما تامین و ابلاغ گردد .

لازم به ذکر است ، با اجرای این پروژه در فاز اول، 20 ایستگاه برداشت احداث که آب تصفیه شده توسط دستگاه های آب شیرین کن با کیفیت مطلوب و هدایت الکتریکی 300 میکروموس بر سانتی متر مربع با سه دستگاه خودرو آبرسان توزیع می گردد و جمعیت بالغ بر 600 هزار نفر از نعمت آب شیرین در شرایط اضطراری بهره مند می گردند.

نشست بررسی تامین آب شرب استان یزد ، با حضور دکترجوکار رئیس کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس ورئیس مجمع نمایندگان استان یزد، نجار معاون وزیر کشور و ریاست محترم سازمان مدیریت بحران کشور، کشفی معاونت راهبری ونظارت بربهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور ومدیرعامل آبفای استان درمحل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`