موج
کدخبر : ۴۰۲۸۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402834

صفایی‌دلویی:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت سیزدهم برای کاهش تنگناهای اقتصادی باید بستر را برای حضور مردم در اقتصاد کشور باز کند و با تعریف یک سازوکار منسجم، شبکه ای بین بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد صفایی‌دلویی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار کرد: کاهش قیمتها، ثبات و تنظیم بازار را بدون حمایت عملی از تولید داخلی غیرقابل تحقق باید دانست و حمایت از تولیدات داخلی باید به عنوان رویکرد اصلی سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت سیزدهم تعیین و اجرا شود.

صفایی‌دلویی در ادامه این سخنان عنوان کرد: کاهش تورم و افزایش ارزش پول ملی نیازمند رونق‌بخشی تولیدات داخلی در همه بخش های اقتصادی است.

نماینده گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: بر این اساس حمایت از تولیدکنندگان داخلی و سرمایه‌گذاران باید محور اصلی سیاست اجرایی و رویکرد عملی تیم اقتصادی دولت باشد تا فعالان عرصه تولید ملی نسبت به تلاش برای تداوم تولید کیفی و گسترش فعالیتهای خود دلگرم شوند.

وی در ادامه متذکر شد: جهت دهی سرمایه‌های سرگردان و منابع بانکی به سمت بخش تولید واقعی، اقدامی بسیار موثر در راستای حمایت از تولید داخلی با هدف کاهش تورم است و سرمایه‌ها و منابع مالی سرگردان باید به جای انباشت در بانکها و سوداگری به سمت سرمایه‌گذاری مولد برای گسترش تولیدات ملی سوق یابند.

صفایی‌دلویی تصریح کرد: تحقق این موارد علاوه بر افزایش اشتغال و رونق تولیدات داخلی، معضل تورم را کاهش می‌دهد زیرا تنظیم و ثبات بازار بدون حمایت عملی از تولید امکانپذیر نیست.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم برای کاهش تنگناهای اقتصادی باید بستر را برای حضور مردم در اقتصاد کشور باز کند و در بودجه ۱۴۰۱ نقش مردم به خوبی دیده شود و با تعریف یک سازوکار منسجم، شبکه ای بین بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات ایجاد شود تا با کاهش شیب گرانی از فشار اقتصادی بر مردم و در نتیجه معضل تورم کاسته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: میدان سخت اقتصادی امروز همانند میدان نبرد نیاز به ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی دارد و مسوولان و دولتمردان باید با اقدام جهادی و اتخاذ رویکردها و  تصمیمهای سخت برای متوقف کردن معضل تورم و سامان دادن به امور اقتصادی بکوشند.

صفایی‌دلویی در خاتمه خاطرنشان کرد: تعامل بین دولت و مجلس ضرورتی برای کاستن از معضلات اقتصادی جامعه و مهار تورم می باشد و مجلس ظرف ماههای اخیر با مصوبات مختلف در جهت کاهش مشکلات اقتصادی مردم تلاش کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`