موج
کدخبر : ۴۰۱۵۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401553

احمد موسوی:

مدیرکل پست خراسان رضوی بیان کرد: عسل، زعفران، قالیچه و دارو‌های گیاهی به عنوان عمده امانات صادراتی پست استان است که عمدتا به کشور‌های اروپایی، استرالیا، چین و کانادا ارسال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، احمد موسوی مدیرکل پست خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: ارسال مرسولات امانی تجاری توسط پست استان به خارج از کشور در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است.

موسوی در ادامه این خبر اضافه کرد : در نیمه نخست امسال پنج هزار و ۸۱۷ مرسوله پستی تجاری از استان به کشور‌های خارجی ارسال شده است در حالی که این رقم پارسال سه هزار و ۱۲ مرسوله بوده است.

مدیرکل پست خراسان رضوی همچنین اظهار کرد: بعد از پایتخت، خراسان رضوی تنها استانی است که می‌تواند امانات تجاری خارجی خود را به خارج از کشور پست کند و همین مساله فرصت خوبی برای تجار، صادرکنندگان و هم استانی‌ها فراهم کرده است.

 وی در ادامه تصریح کرد: عسل، زعفران، قالیچه و دارو‌های گیاهی به عنوان عمده امانات صادراتی پست استان خراسان رضوی است که عمدتا به کشور‌های اروپایی، استرالیا، چین و کانادا ارسال می‌شود.

 موسوی متذکر شد: شمار واحد‌های پستی استان ۳۹۵ واحد می باشد و ۳۶۵ واحد از این تعداد شهری و ۲۸۸ واحد نیز در قالب دفاتر پیشخوان شهری و روستایی است.

مدیرکل پست خراسان رضوی در ادامه گفت: ۲۵۷ نفر به عنوان موزعان شهری و ۲۱۲ نفر نیز به عنوان موزعان واحد‌های روستایی با اداره کل پست خراسان رضوی همکاری دارند.

موسوی در خاتمه خاطرنشان کرد: مجموع مرسولات وارده و صادره استان خراسان رضوی در نیمه نخست امسال حدود ۱۰ میلیون مرسوله بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`