موج
کدخبر : ۴۰۰۸۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400861

هم‌زمان با روز جهانی کودک:

هم‌زمان با روز جهانی و آغاز هفته ملی کودک، مرکز فرهنگی هنری بنفشه شهر مرزن آباد استان مازندران گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمدعلی یزدان شناس در این آیین ضمن تبریک روز جهانی و هفته ملی کودک و قدردانی از فرماندار چالوس و کلاردشت و خیران برای ساخت و اهدای این بنا به کانون پرورش فکری، اظهار داشت: روز جهانی کودک فرصتی برای اهمیت قایل شدن به کودکان و توجه به نیازهای اساسی آنان است. 

وی ایجاد آرامش، امنیت و فضای مناسب و مؤثر برای رشد و تربیت فکری و جسمی کودکان را از مهم‌ترین حقوق کودکان دانست و ادامه داد: کانون مازندران در راستای توسعه عدالت فرهنگی با ارائه 60 عنوان خدمات فرهنگی، هنری و ادبی در جهت شکوفایی استعدادهای آینده سازان و اعتلای فرهنگی کشور برنامه ریزی و تلاش می‌کند. 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با ابراز خرسندی از اقدام خیران نیک اندیش در اهدای این مکان به کانون پرورش فکری گفت: کانون، خانه همه کودکان و نوجوانان است و فضایی برای ایجاد نشاط و رشد خلاقیت‌های آنان می باشد. 

وی با بیان اینکه این مرکز دارای سالن اجتماعات و 6 اتاق ویژه کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی ویژه اعضای کانون است از تجهیز سالن این کانون به امکانات صوتی، تصویری و نمایشی خبر داد و تصریح کرد: این فضا در خدمت فرهنگ منطقه خواهد بود و کانون بنفشه شهر آماده تعامل و همکاری با دستگاه‌های فرهنگی خواهد بود. 

فرماندار چالوس نیز با بیان اینکه در مسیر توسعه فرهنگی، همراه کانون خواهیم بود، ابراز داشت: نقش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در رشد فکری و شخصیتی کودکان و نوجوانان بسیار مهم است.

سید رسول حسینی به عضویت خود در این نهاد فرهنگی اشاره کرد و افزود: تمام تلاش خود را برای توسعه برنامه‌های کانون در منطقه به کار خواهیم گرفت.

وی، کانون را از دستگاه‌های مؤثر در حوزه فرهنگ یاد کرد و گفت: آموزش و پرورش به تنهایی قادر به توسعه فکری و ذهنی دانش آموزان نیست و بنابراین کانون به طور مؤثر می تواند خلا‌های موجود را پوشش دهد. 

فرماندار چالوس در بخش دیگر صحبت‌هایش به توسعه فرهنگی اشاره کرد و منابع انسانی را زیر بنای این توسعه خواند و خاطرنشان ساخت: تربیت نسل آینده ساز کشور و توجه به نیازها و رشد شخصیت و استعدادهای آنان نیازمند برنامه ریزی و فرهنگ سازی است و در این مسیر همراه کانون خواهیم بود. 

در ادامه مراسم افتتاح مرکز فرهنگی هنری بنفشه، روح الله یزدان پناه به نمایندگی از خیران اهدای کننده این مجموعه از زحمات و حمایت مسئولان تقدیر کرد و افزود: هدف از احداث این مجموعه ایجاد خدمات در منطقه کمتر توسعه یافته و توسعه فرهنگی است که به این نتیجه رسیدیم تا در اختیار کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان قرار بگیرد. 

این خیر نیک اندیش، ابراز امیدواری کرد با گشایش این مرکز ضمن دستیابی به هدف مورد نظر در جهت اعتلای فضای فرهنگی و پرورش کودکان و نوجوانان اهتمام صورت پذیرد.

به گزارش موج مازندران، مرکز فرهنگی هنری بنفشه در زمینی به مساحت 900 متر و زیر بنای 500 متر مربع توسط سه خیر نیک اندیش؛ روح الله یزدان پناه، خواهران ایکانی نژاد و نادر توکلیان احداث شد و در اختیار کانون قرار گرفت و حکم سرپرستی مرکز فرهنگی هنری بنفشه نیز به خانم سمیه توکل ابلاغ شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`