موج
کدخبر : ۴۰۰۵۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400586

امیر عباس وجدانی:

مسئول باغبانی جهاد کشاورزی مشهد بیان کرد: اصلاح باغ‌های قدیمی، استفاده از پایه‌های رویشی و خودداری از تولید نهال‌هایی با پایه‌های بذری یک اصل در تولید بهینه این میوه ارزشمند است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، امیر عباس وجدانی مسئول باغبانی جهاد کشاورزی مشهد در خبری اعلام کرد: از ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار سطح زیر کشت سیب در شهرستان مشهد حدود ۴هزار و ۱۵۰ هکتار بارور و ۱۵۰ هکتار نیز هنوز به مرحله باروری و تولید نرسیده است.

وجدانی در ادامه این خبر اظهار کرد: پیش بینی می‌شود ۷۰ هزار تن سیب از سطح باغات بارور برداشت شود و میانگین برداشت سیب ۱۵ تن در هر هکتار است و ارقام غالب محصول سیب در شهرستان مشهد شامل لبنانی زرد و لبنانی قرمز، عباسی، گلاب، گران اسمیت است.

مسئول باغبانی جهاد کشاورزی مشهد همچنین متذکر شد: اصلاح باغ‌های قدیمی ، استفاده از پایه‌های رویشی و خودداری از تولید نهال‌هایی با پایه‌های بذری یک اصل در تولید بهینه این میوه ارزشمند است و بیشتر پایه‌های رویشی باغ‌های سیب این شهرستان شامل MM۱۰۶، MM۱۱۱، M۹ و B۹ می‌باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: از مزایای استفاده از پایه‌های رویشی نسبت به پایه‌های بذری تولید میوه‌های یکدست، زودبارده، تراکم کشت بیشتر، افزایش کیفیت محصول، مقاوم در برابر عوامل بیماری‌زا ویروسی است.

وجدانی در خاتمه این خبر خاطرنشان کرد: سهولت انجام عملیات داشت و برداشت محصول به دلیل پایه کوتاه بودن درختان و افزایش ۲ تا سه برابری محصول تولیدی و نیاز آبی کمتر نسبت به باغ‌های احداث شده با نهال‌های بذری است.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`