موج
کدخبر : ۳۹۹۷۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399735

شهرام حبیب‌زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: عملیات واکسیناسیون دانش‌آموزان گروه سنی ۱۲ سال و بیشتر در استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اعلام این خبر گفت: تلاش بر این است تا با همکاری والدین کار واکسیناسیون دانش‌آموزان در گروه‌های سنی مختلف سرعت بگیرد تا زمینه برای تحصیل حضوری دانش‌آموزان از آبان ماه فراهم آید.

وی به فروکش کردن بیماری کرونا در استان در خیز پنجم و افزایش واکسیناسیون تا ۸۵۲ هزار دز اشاره کرد و افزود: همچنان با تأمین واکسن مورد نیاز در طول هفته سعی و تلاشمان بر این است تا تزریق روزانه ۳۰ هزار دز واکسن را به شکل کامل انجام داده و به این فرآیند سرعت بیشتری ببخشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: کار واکسیناسیون در کنار گروه‌های سنی مختلف در بین دانش‌آموزان نیز با سرعت و با همکاری آموزش و پرورش در حال انجام است و تلاشمان بر این است تا آخر آبان ماه این فرآیند را به شکل کامل تکمیل و ایمنی لازم را ایجاد کنیم.

حبیب‌زاده افزود: تعداد بیماران بستری کرونایی به کمتر از ۲۴۰ نفر در بیمارستان‌ها رسیده و در مراکز درمان سرپایی نیز پذیرش ۱۴۴ بیمار کرونایی انجام می‌شود که این نشان از تثبیت شرایط آرام و کم تنش کرونایی است که قطعاً نتایج مطلوب‌تری را نیز در ماه‌های آینده به همراه خواهد داشت.

وی ضرورت واکسیناسیون در برخورداری از خدمات اجتماعی و همچنین صدور کارت الکترونیکی واکسیناسیون را یادآور شد و گفت: هموطنان از طریق این کارت می‌توانند از خدمات متنوع بهره‌مند شده و در کنار آن زمینه تردد و سفر‌های داخلی و خارجی را نیز به خوبی انجام دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: وزارت بهداشت با همکاری ستاد کرونا در تلاش است تا با رصد دیجیتالی و از طریق کد ملی افرادی که تاکنون واکسن دریافت نکردند، شناسایی و آن‌ها را ترغیب و تشویق به این امر کند تا در فصل پاییز به شکل کامل ایمنی کرونایی در کشور ایجاد شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`