موج
کدخبر : ۳۹۹۶۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399624

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کرد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از واکسیناسیون 10هزار و 213 نفر از شهروندان و گروههای سنی واجد شرایط در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران غلامعلی فخاری با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای ابلاغ ریاست جمعیت هلال احمر و با هدف تقویت تعامل بین بخشی و به منظور کمک به کادر بهداشت و درمان و تسریع در فرایند واکسیناسیون شهروندان، مقرر شد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در چند شهرستان، مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر استان راه اندازی شود که مراکز مذکور در شهرستان های ساری، بهشهر و آمل تجهیز شد که عملیات تزریق واکسن به شهروندان و گروههای هدف نیز زیر نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان در حال انجام است.

وی درباره ترکیب جنسی مراجعین به مراکز واکسیناسیون این جمعیت نیز ادامه داد: از مجموع 10 هزار و213نفر مراجعین واکسینه شده در مراکز تجمیعی هلال احمر مازندران، 5472 نفر زن و 4737 نفر مرد بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران در زمینه نوع واکسن تزریقی نیز گفت: 6763 دز از واکسن های تزریق شده از نوع سینوفارم، 2431 دز آسترازنکا، 944 دز کووبرکت و 75 دز نیز از نوع سابرینا (کووپارس) بوده است.

وی بیان داشت: 323 نفر عضو داوطلب و 411 نفر عضو جوان جمعیت هلال احمر استان در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت به عنوان واکسیناتور و ثبات مشارکت دارند.

فخاری عنوان داشت: جمعیت هلال احمر استان از ابتدای شروع بحران کرونا با تمام ظرفیت خود به کمک متأثرین از این اپیدمی مرگبار شتافته و تاکنون چندین طرح استانی را به مرحله اجرا در آورده است.

وی تهیه و توزیع هزاران بسته معیشتی و بهداشتی، اجرای طرح ناظران سلامت، هاتفان امید و آمران سلامت و... را از جمله خدمات هلال احمر مازندران برشمرد و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان با تمام ظرفیت امدادی و پشتیبانی و به کارگیری توان داوطلبان و جوانان تا پایان بحران کرونا در کنار مردم خواهد بود و از ارائه هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`