موج
کدخبر : ۳۹۸۹۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398993

استاندار هرمزگان بر لزوم استقبال بیشتر مردم هرمزگان از واکسیناسیون با ثبت نام و دریافت نوبت در سامانه اینترنتی سلامت به نشانی salamat.gov.ir تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، اظهار داشت: با رعایت خوب دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و توجه به توصیه‌ها، شرایط رو به بهبودی است اما نباید غفلت کنیم.
همتی بیان داشت: با وجود روند کاهشی میزان ابتلا و فوت ناشی از کرونا و همچنین واکسیناسیون، باید همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه جدی داشته باشیم و با خودداری از حضور در دورهمی ها و تجمعات و رعایت دیگر اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری، از ابتلا به کرونا جلوگیری کنیم.
وی با اشاره به بازگشایی مدارس، ابراز داشت: در ابتدا مدارس با جمعیت کم، حدود ۴۰ درصد مدارس هرمزگان این شرایط را دارند، به صورت آموزش حضوری فعالیت خود را انجام می‌دهند.
همتی با تاکید بر اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس بسیار مهم و در اولویت است، تصریح کرد: باید نظارت جدی توسط فرمانداران و دانشگاه علوم پزشکی، بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس صورت گیرد.
وی گفت: با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، آمادگی لازم در تمامی مدارس استان هرمزگان برای واکسیناسیون دانش آموزان، ایجاد می‌شود و با استفاده از امکانات هر مدرسه، دانش آموزان آن واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.
استاندار هرمزگان با اشاره به تزریق ۸۳۶ هزار دوز اول واکسن کرونا و ۳۵۰ هزار دز دوم واکسن کرونا در هرمزگان، خاطرنشان کرد: واکسن کرونابه اندازه کافی تامین شده و موجود است و انتظار داریم استقبال از واکسیناسیون در هرمزگان بیشتر باشد.
همتی با اشاره به پیگیری‌های گسترده‌ برای اختصاص سهمیه بیشتر واکسن کرونا به هرمزگان اظهار داشت: با توجه به اینکه براساس میزان مصرف واکسن، نوبت بعدی واکسن به استان ارسال خواهد شد، این نگرانی را داریم که در صورت استقبال کم از دریافت واکسن، سهمیه واکسن اختصاصی به هرمزگان نیز کم شود.
وی با تاکید بر لزوم استقبال بسیار بیشتر مردم هرمزگان از واکسیناسیون با ثبت نام و دریافت نوبت در سامانه اینترنتی سلامت به نشانی salamat.gov.ir تصریح کرد: از همه مردم شریف استان هرمزگان که تاکنون واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند، درخواست می‌کنیم برای کمک به حفظ سلامتی خود، خانواده و دیگران و همچنین برای اینکه جان و سلامتی خود را از خطر بیماری کرونا در امان نگه دارند، برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند و هرکس که تاکنون واکسن کرونا دریافت نکرده است باید با مسئولیت پذیری بیشتر در قبال خود، خانواده و جامعه، واکسن کرونا را تزریق کند.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید از سهل انگاری در برابر ویروس خطرناک کرونا پرهیز کنیم، بیان کرد: با واکسیناسیون و کاهش ابتلا، نباید دچار غفلت شویم و همچنان در اماکن عمومی مختلف از جمله بازار، اصناف، ادارات، مدارس، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی و حمل و نقل عمومی باید پروتکل‌های بهداشتی به طور جدی رعایت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`