موج
کدخبر : ۳۹۸۶۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398637

وزیر بهداشت در جلسه شورای اداری دهلران مطرح کرد:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم دولت در این چند ماه اخیر بحث واکسیناسیون بود که عقب ماندگی 9 ماهه گذشته را جبران کرد،گفت: تاکنون 48 میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست شورای اداری شهرستان دهلران به مشارکت مردم در پیشبرد امور از ابتدای انقلاب تاکنون اشاره کرد و افزود: در بحث واکسیناسیون نیز مردم بخوبی عمل کردند و امیدواریم شاهد ریشه کنی کرونا باشیم.

وی به نشست شانگهای هم اشاره کرد واظهار داشت: دومین موفقیت دولت بعد از واکسیناسیون کرونا، عضویت جمهوری اسلامی در پیمان شانگهای بود که نقش مهمی در رشد اقتصادی دارد.

وزیر بهداشت به مشکلات نیروی انسانی بهداشت و درمان در استان ایلام و دهلران اشاره و تصریح کرد: بهترین راهکار بومی گزینی است و باید دراستان و شهرستان نیروهای مورد نیاز تربیت تا به سرمایه برای استان تبدیل شوند و ما آماده ایم که ظرفیت های بومی گزینی را افزایش دهیم.

عین اللهی از موافقت با گسترش آموزش پزشکی در دهلران خبر داد و خاطرنشان کرد: این گسترش می تواند گسترش فرهنگی و اجتماعی در پی داشته باشد و زمینه تحصیل برای جوانان فراهم و محرومیت زدایی را عملی کند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از ماموریت های دولت سیزدهم رفع مشکلات مناطق محروم و کم برخوردار است و این مهم در کانون توجه دولت است، گفت: مسائل و مشکلات دهلران را از نزدیک رصد و پیگیر حل این مشکلات خواهیم بود.

عین اللهی محورهای مواصلاتی را عامل توسعه دانست و افزود: توجه به راه های استان و بویژه شهرستان دهلران از ضرورت هاست و حتما دولت توجه خواهد کرد.

وی به کشاورزی دهلران و نقش آن در معیشت مردم هم اشاره کرد و اظهار داشت: تسریع در پروژه های کشاورزی این شهرستان مرزی باید ویژه دنبال شود و از طرفی تسریع در پروژه های نفت و گاز در کنار پروژه های کشاورزی رونق بیش از پیش منطقه را رقم خواهد زد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مرز چیلات و نقش آن در توسعه منطقه اشاره کرد و گفت: بازارچه های مرزی در شرایط اقتصادی کنونی فرصت هستند و باید توسعه یابند.

دکتر عین اللهی وزیر بهداشت به سد میمه و مشکلات آن هم اشاره کرد و افزود: باید با تسریع در عملیات اجرایی آن زمینه بهره مندی اراضی کشاورزی منطقه و مردم از آن فراهم شود.

وی با بیان اینکه کرونا در بحث آموزش ضربات زیادی وارد کرده است و باید تلاش شود به هر شکل ممکن مدارس بازگشایی شوند،تصریح کرد:دولت با تلاش مضاعف برای رفع مشکلات شهرستان مرزی دهلران خدمتی ماندگار به مردم مرزدار و ولایت مدار این شهرستان انجام می دهد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه واکسن سینوفارم در کشور فراوان است و واکسن فایزر محدود و برای خانم های باردار است و به سایر افراد تزریق نمی شود،گفت: از مردم استان ایلام و شهرستان مرزی دهلران می خواهیم در تزریق واکسن کرونا تعلل نکنند.

دکترعین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای دهلران با اشاره به اینکه مردم باید واکسن سینوفارم و برکت و هر آنچه وزارت خانه تائید می کند استفاده کنند تا بدن آنها مقاوم شود،افزود: بیشتر مرگ و میرها مربوط به کسانی است که واکسن نمی زنند و نیاز است مردم هرچه سریعتر واکسن تزریق کنند.

وی دهلران را شهر مقاومت و ایثار و سرزمین عملیات محرم دانست و هدف این سفر رصد مسائل و مشکلات این شهرستان است تا فردا در جلسه با رئیس جمهوری در استان و هیات دولت مطرح می شود،اظهار داشت: تلاش می کنیم در مصوباتی که داریم از نظر اعتباری و سایر کمک ها به استان ایلام و شهرستان دهلران توجه ویژه شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`