موج
کدخبر : ۳۹۸۵۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398542

حجت الاسلام کریمی تبار:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه این دیار ظرفیت های بکری در حوزه گردشگری دارد، گفت: استان ایلام در مسیر تردد زوار اربعین حسینی قرار گرفته است و انتظار می رود زیرساخت‌های گردشگری برای زوار عتبات عالیات در استان فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: با توجه به نزدیکی مرز مهران با عتبات عالیات و کشور عراق بحث گردشگری درمانی بسیار می تواند در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی استان ایلام موثر باشد.

وی با بیان اینکه صنعت توریسم طبیعی و درمانی این استان با توجه به هم مرزی با کشور عراق باید تقویت شود، اظهار داشت: ایلام با وجود برگزاری و میزبانی آیین اربعین اما سهم اقتصادی و درآمدی از این مراسم گسترده و پرشور مردمی ندارد.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه در شهرستان مرزی مهران ایجاد یک بازارچه عرضه و فروش محصولات صنایع دستی ضرروی به نظر می‌رسد و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در این زمینه زیرساخت‌های لازم را فراهم آورد، تصریح کرد: یکی دیگر از پتانسیل های استان ایلام دفاع مقدس، حماسه بی بدیل نوزدهم دی ماه ۱۳۵۹ است که حضور و مشارکت گسترده عشایر استان در این عملیات مبادلات جنگ را به هم زد و باید این واقعه به عنوان روز ملی عشایر در جنگ در تقویم ملی ثبت شود.

حجت الاسلام کریمی تبار خاطرنشان کرد: استان ایلام با وجود ظرفیت‌های گسترده تاریخی، طبیعی، مذهبی، گردشگری، دفاع مقدس و اربعین اما مشکل و معضل عدیده بیکاری، تورم و مهاجرت دارد که برای رفع این مشکلات نیازمند توجه ویژه دولتمردان به استان ایران ایلام هستیم.

همچنین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این دیدار گفت: واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی دارای صلاحیت بر اساس منویات مقام معظم رهبری از برنامه های دولت است.

سید عزت اله ضرغامی افزود: در این واگذاری ها، بخش خصوصی اقدام به احیا، مرمت و نگهداری آثار تاریخی می کند و برای کسب درآمد نیز با ایجاد جاذبه های توریستی گردشگران به سمت این اماکن سوق داده می شوند.

وی اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم وزارتخانه تغییر ذائقه گردشگری مردم کشور است که در این راستا معرفی استان های بکری چون ایلام به سایر نقاط کشور مد نظر است تا گردشگران و تورهای گردشگری به جای رفتن به مناطقی چون شمال، استانی نظیر ایلام را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: ایلام به واسطه شاخصه های خاصی چون دفاع مقدس، اربعین، آثار تاریخی چند هزار ساله، اماکن مذهبی و مناطق طبیعی می‌تواند به یک قطب گردشگری پردرآمد در کشور و حتی برای جذب توریست های عراقی تبدیل شود.

ضرغامی خاطرنشان کرد ایلام به واسطه مرز مهران در جذب توریست مذهبی بسیار موفق عمل کرده است و بعد از پایان کرونا و با توجه به افزایش مسافران، باید زیرساخت‌های جذب گردشگر مذهبی در این استان افزایش یابد و تقویت شود.

وی از رسانه های استان و ائمه جمعه و جماعات خواست: در هر فرصتی برای معرفی ظرفیت های گردشگری استان ایلام استفاده کنند تا صنعت گردشگری استان تقویت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`