موج
کدخبر : ۳۹۸۱۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398114

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش اردستان:

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش اردستان گفت: ۷۰ واحد آموزشی شهرستان با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده آمادگی لازم را برای پذیرش دانش‌آموزان دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان،  احمد خاکسار مهابادی در نشست با خبرنگاران بیان داشت: برای شروع سال تحصیلی جدید تمامی واحدهای آموزشی در مقطع ابتدایی، متوسطه اول ودوم و هنرستان‌ها از نظر کادر آموزشی تکمیل است و هیچ کلاسی بدون‌ معلم نخواهد بود و از مهرماه همزمان با سراسر کشور و مطابق برنامه‌های وزارتخانه متبوع سال تحصیلی را آغاز خواهند کرد.

وی با بیان اینکه بهداشت و سلامت دانش‌آموزان در اولویت مدیریت آموزش و پرورش اردستان قرار دارد، تصریح کرد: در تابستان با استفاده از ظرفیت نیکوکاران سرویس‌های بهداشتی تعدادی از مدرسه‌ها بازسازی و بهسازی شده است.

به گفته مهابادی، بر این پایه سه واحد آموزشی در اردستان، ۲ واحد در دهستان برزاوند و ۲ واحد در شهر زواره بازسازی و بهسازی شد و سایر واحدهای آموزشی نیز از سرویس بهداشتی مناسب برخودار شدند، به طوری که در مجموع ۹۸ درصد مدرسه‌ها از شیر آب پدالی بهره هستند.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش اردستان خاطرنشان کرد: این مدیریت در زمینه آموزشی، پرورشی و پشتیبانی فعالیت دارد که در امور آموزشی با توجه به بازنشستگی و یا درخواست کناره‌گیری شماری از مدیران، انتصاب‌هایی به دور از هرگونه مسایل سیاسی و جناحی انجام داده است.

وی افزود: مدیریت آموزش و پرورش اردستان با توجه به بازنشستگی ۵۵ نفر در اردستان با اوج بازنشستگی در سال جاری مواجه شد و نیروی جدید جایگزین نشد، از این رو با استفاده از ۱۰ نفر بازنشسته، کادر آموزشی تمامی واحدهای آموزشی تکمیل شده است.

خاکسار مهابادی با تبیین فعالیت ۶ ماهه سال جاری مدیریت آموزش و پرورش اردستان در زمینه پرورشی گفت: برگزاری نشست‌های مختلف آموزشی برای مدیران، آموزش خانواده‌ها به صورت وبینار، آموزش مجازی در مدرسه برای دانش‌آموزان فاقد گوشی تلفن، نشست‌های هم‌اندیشی مدیران برای ارتقای کیفیت آموزشی، هدایت تحصیلی، برگزاری مسابقه‌های مختلف قرآنی و دینی انجام شده است.

وی اضافه کرد؛ در راستای ارتقای کیفی و کمی مهارت‌آموزی نیز با راه‌اندازی خانه تنیس شهید سردار سلیمانی، زمینه فعالیت دانش آموزان در این رشته ورزشی فراهم شده است.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش اردستان درباره  واکسینه شدن کادر آموزشی مدرسه‌ها اظهار داشت: ۸۰ درصد فرهنگیان واکسینه شده‌اند و واکسینه شدن ۲۰ درصد آنان که اغلب دارای بیماری زمینه‌ای هستند با کمک سبکه بهداشت در حال پیگیری است.

آموزش و پرورش اردستان 1

وی با تبیین فعالیت‌های مدیریت آموزش و پرورش اردستان در حوزه پشتیبانی خاطرنشان کرد: با همکاری اداره ثبت اسناد شهرستان ۴۲ سند مالکیت تک‌برگی و با مساعدت بنیاد مسکن ۳۵ سند تک برگی با هزینه ۱۰۰ میلیون تومان اخذ شده و نزدیک به ۲۰ سند در حال پیگیری است؛ بر این پایه اکنون اکنون ۷۰ درصد ملک‌های این مدیریت سنددار شده است.

خاکسار مهابادی با اشاره به کمبود  اعتبارهای دولتی در مدیریت آموزش و پرورش اردستان  گفت: برای درآمد زایی، کمک به پیشرفت امور آموزش و پرورش و نگهداری از مجموعه رفاهی فرهنگیان، این مرکز به عنوان خوابگاه به یک واحد صنعتی به مدت یک سال اجاره داده شده است.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش اردستان از چالش‌های موجود سر راه این مدیریت را همکاری نکردن یکی از مسوولان شهرستان اعلام و اضافه کرد: همین موضوع سبب به تاخیر افتادن نشست شورای آموزش و پرورش شده است.

وی با بیان اینکه مرکز تحقیقات معلمان با پژوهشسرای دانش‌آموزی اردستان ادغام شده است، افزود: مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان ۴۸۵ نفر کادر آموزشی شاغل و چهار هزار و ۳۹۵ نفر دانش آموز دارد.

به گفته سرپرست مدیریت آموزش و پرورش اردستان، از مجموع دانش‌آموزان اردستان، ۲ هزار و ۳۱۵ نفر ابتدایی‌ از جمله ۴۱۸ نفر کلاس اولی، یک‌هزار و ۱۳۰ نفر متوسطه اول و ۹۵۰ نفر متوسطه دوم و در مجموع ۵۲ درصد دختر و ۴۸ درصد پسر هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`