موج
کدخبر : ۳۹۷۹۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397948

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه پیش‌بینی حداقل 2.5 میلیون تن مرکبات را در استان داریم، گفت: پیش بینی ما برای امسال، صادرات تا 500 هزار تن کیوی، مرکبات و نارنگی است که دست یافتن به این هدف یعنی رشد 20 درصدی در بخش صادرات که امیدواریم محقق شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عزیزالله شهیدی‌فر درباره آخرین وضعیت کمی و کیفی مرکبات در مازندران و نیز اقدامات انجام گرفته در راستای بهبود صادرات این محصول طی سال‌جاری، اظهار داشت: در مجموع، وضعیت کمی و کیفی مرکبات امسال ایده‌آل است.

وی ادامه داد: با توجه به کنترل آفات و مدیریت برداشت، وضعیت کمی و کیفی مرکبات امسال بهتر از سال گذشته است و پیش‌بینی حداقل 2.5 میلیون تن مرکبات را در استان داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: ممکن است درصد کمی پرتقال تامسون ما کمتر از سال گذشته باشد، اما وضعیت نارنگی ما به نسبت سال گذشته به مراتب بهتر است.

وی بیان داشت: اکنون هم در بخش صادرات برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام گرفته است که در کنار تأمین مرکبات مورد نیاز داخل کشور، صادرات ما هم جان بگیرد.

شهیدی‌فر با اشاره به وضع کیفی پرتقال‌های مازندران، بیان کرد: امسال سال خوبی برای باغداران مرکبات مازندران خواهد بود، کما اینکه سال خوبی برای برنجکاران استان نیز بود.

وی ابراز داشت: خوشبختانه در بحث صادرات، سورتینگ‌ها و سردخانه‌های استان، ارتقاء یافته‌اند و هم به لحاظ نگهداری و هم انبارداری کیفی مرکبات، ظرفیت مطلوبی را دارا هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: در بحث بسته‌بندی نیز همین ارتقاء را شاهد هستیم، چند کارخانه خوب بسته‌بندی داریم که شرایط بسته‌بندی محصولات برای حضور در بازارهای جهانی را مساعدتر کرده است و در مجموع این پیشرفت‌ها موجب رقابت بین سورتینگ‌ها شده است.

وی تصریح کرد: مرکبات مازندران عموماً به کشورهای حوزه cis صادر می‌شود و امیدواریم امسال شاهد رشد قابل توجهی در این بخش باشیم و پیش بینی برای امسال، صادرات تا 500 هزار تن کیوی، مرکبات و نارنگی است که دست یافتن به این هدف یعنی رشد 20 درصدی در بخش صادرات که امیدواریم محقق شود.

شهیدی فر تأکید کرد: باغداران استان به ویژه باغات نارنگی، از مهرماه امسال می‌توانند طی فرصت دو ماهه، اقدام به برداشت محصولات خود کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`