موج
کدخبر : ۳۹۷۲۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397272

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: اکنون در مراکز واکسیناسیون استان واکسن‌های برکت، سینوفارم و آسترازنکا به متقاضیان تزریق می‌شود و تاکنون نزدیک به ۹۲۷ هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: اکنون در مراکز واکسیناسیون استان واکسن‌های برکت، سینوفارم و آسترازنکا به متقاضیان تزریق می‌شود و تاکنون نزدیک به ۹۲۷ هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته با جانباختن ۱۰نفر دیگر از بیماران کرونایی در هرمزگان، شمار کل جانباختگان این بیماری در استان به دوهزار و ۳۲۴ نفر رسید.
نوروزیان با بیان اینکه با بستری شدن ۹۵نفر دیگر، شمار کل بستری‌های کرونا در استان به ۴۸۷ نفر رسید، اظهار کرد: اکنون ۹۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۲۲نفر از آنها وخیم است.
وی در خصوص چگونگی دریافت دوز دوم واکسن کرونا عنوان کرد: هرمزگانی‌ها برای دریافت دُز دوم واکسن کرونا نیازی به ثبت نام دوباره در سامانه salamat.gov.ir ندارند و تنها منتظر دریافت پیامک باشند.
نوروزیان با بیان اینکه متولدان ۱۳۷۰ و ماقبل علیه کرونا در استان واکسینه می‌شوند، اظهار کرد: واکسیناسیون این گروه سنی اکنون آغاز شده است و افراد می‌توانند به سامانه اینترنتی salamat.gov.ir مراجعه و نام نویسی کنند.
وی ابراز داشت: اکنون در مراکز واکسیناسیون استان واکسن‌های برکت، سینوفارم و آسترازنکا به متقاضیان تزریق می‌شود و تاکنون نزدیک به ۹۲۷ هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: واکسیناسیون روستانشینان هرمزگان نیز از چند روز پیش آغاز شده و قرار است افراد بالای ۱۸ سال در همه روستاهای استان علیه بیماری کرونا واکسینه شوند که البته فعلاً واکسیناسیون افراد در روستاهای دورافتاده و با جمعیت زیر ۵۰۰ نفر آغاز شده و قرار است از هفته آینده مردم دیگر مناطق روستایی واکسینه شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`