موج
کدخبر : ۳۹۵۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395753

جواد خزاعی:

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان کرد: رویکرد وزارت صمت در جلوگیری از واردات اقلامی که امکان تولید و تامین نیاز در داخل کشور را دارند می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد خزاعی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اعلام کرد: واحدهای صنعتی تولید پنل‌های خورشیدی در خراسان رضوی با ظرفیت تولید سالیانه 4/9میلیون عدد انواع پنل، نیاز به این محصول در این استان را برطرف و واردات آن را به صفر رساندند.

جواد خزاعی در ادامه این خبر افزود: هم اکنون ۲ واحد صنعتی جمعاً با ظرفیت تولید 4/9 میلیون عدد انواع پنل‌های خورشیدی تک و چند کریستال و همچنین پنل خورشیدی فیلم نازک در حال فعالیت و ۸ طرح صنعتی نیز با پیش‌بینی ظرفیت سالانه ۷ میلیون عدد انواع پنل خورشیدی در دست اجرا هستند.

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: رویکرد وزارت صمت در جلوگیری از واردات اقلامی که امکان تولید و تامین نیاز در داخل کشور را دارند می باشد و درهمین راستا و در جهت حمایت از تولید، در یک سال گذشته واردات پنل‌های خورشیدی در استان به صفر رسیده است.

خزاعی در خاتمه ضمن بازدید مشترک میدانی به همراه بازرسان سازمان صمت از یک واحد عرضه‌کننده کالاهای قاچاق تصریح کرد: کالاهای قاچاق کشف شده، ۲۴۶ دستگاه پنل خورشیدی و شارژ کنترل قاچاق به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال می باشد که پس از تنظیم پرونده برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال می گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها