موج
کدخبر : ۳۹۳۸۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393869

سید مجتبی حجازی :

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان اصفهان بیان کرد: قرض الحسنه امداد ولایت استان اصفهان پیشرو در ارائه خدمات بانکداری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مجتبی حجازی ضمن گرامیداشت هفته بانکداری اسلامی، با تاکید بر محور توسعه فرهنگ قرض الحسنه برای رفع مشکل نیازمندان و مددجویان ، اظهار داشت: با توجه به سیره اهل بیت و تاکیدات امام بزرگوار و مقام معظم رهبری، توسعه فرهنگ قرض الحسنه در کمیته امداد به عنوان دومین نهاد یادگار امام راحل(ره)، مورد توجه قرار گرفت و در سال 95 با اخذ مجوز از بانک مرکزی با هدف توانمندسازی نیازمندان، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به 230 هزار سپرده گذار در صندوق امداد ولایت ، ادامه داد: در حال حاضر این صندوق، بستر مناسبی برای جذب و بهره مندی از حداکثر ظرفیت سپره گذاران با نیت خیر، خیران و نیکوکاران را ایجاد کرده است.

حجازی همچنین با بیان اینکه صندوق امداد ولایت بر رعایت تمام موازین شرعی و اسلامی تاکید دارد، گفت: خیران می توانند در ارائه تسهیلات بدون بهره از طریق محل سپرده خود یا تقبل بازپرداخت اقساط، در زمینه خدمت رسانی به محرومان، این نهاد را یاری رسانند.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در پایان گفت: خیران و نیکوکاران می توانند وجوه نقدی خود را از طریق شعبه اصلی اصفهان یا مراجعه به دفاتر نمایندگی این صندوق مستقر در تمام ادارات کمیته امداد شهرستان ها سپرده گذاری  و ما را در خدمت رسانی هرچه بیشتر به نیازمندان یاری رسانند.

گفتنی است؛ این صندوق از ابتدای سال جاری تا کنون نیز 4هزار و 330 فقره تسهیلات در قالب وام کارگشایی، اشتغال و مسکن، به ارزش تقریبی 40 میلیارد تومان به نیازمندان اصفهانی پرداخت کرده است که می‌تواند به عنوان یک الگوی شایان توجه در بانکداری اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها