موج
کدخبر : ۳۹۲۳۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392325

هشدار به شهروندان بندر خمیر؛

بنابر اعلام ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، شاخص کیفیت هوا در شهرستان بندرخمیر در رده بندی خطرناک قرار دارد لذا توصیه می شود شهروندان از خروج از منزل خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طبق داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (یکم شهریور ماه) شاخص کیفیت هوا در بندرخمیر  مرز ناسالم را رد و در محدوده خطرناک قرار گرفت.

بر اساس گزارش ایستگاه محیط زیست هرمزگان، شاخص هوای شهرستان بندرخمیر مرز 354 را در نوردید و در رنگ بندی بنفش و خطرناک قرار گرفت و همچنین میزان آلاینده موجود در هوای این شهرستان 2.5pm گزارش شده است.

توصیه می شود شهروندان به ویژه کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار، تا اطلاع ثانوی  از فعالیت در فضای باز جدا خودداری کنند و در منزل بمانند.

به گزارش موج؛ در همین روز طبق، اطلاعات واصله از ایستگاه محیط زیست بندرعباس، شاخص کیفیت هوا در این شهرستان با عدد 54 در رده بندی قابل قبول قرار دارد.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها