موج
کدخبر : ۳۹۲۲۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392252

نوشدارو پس از مرگ سهراب؛

بنا بر مستندات و شواهد امر، کرمانشاه یکی از بهترین‌های هندبال در سطح کشور را با 9 بازیکن ملی‌پوش دارا است؛ اما با نگاه عمیق‌تر به این موضوع به این مهم دست می‌یابیم که هیئت هندبال کرمانشاه در این زمینه آن‌چنان‌که باید و شاید موفق نبوده است.

به گزارش گلاره سهیل بیگی، خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، کارتابل بعضی هیئت‌های ورزشی کرمانشاه را که نگاه می‌کنم آخرین بروز رسانی‌شان برمی‌گردد به یک ماه پیش که در شماره‌های آینده به این هیئت‌ها خواهیم پرداخت؛ اما ایرج یزدان‌پناه رئیس هیئت هندبال کرمانشاه در آخرین مصاحبه خود در 11 مرداد بیان کرده است که به دنبال راه‌اندازی آکادمی هندبال کرمانشاه در سطح استان است.

بنا بر مستندات و شواهد امر، کرمانشاه یکی از بهترین‌های هندبال در سطح کشور را با 9 بازیکن ملی‌پوش دارا است؛ اما با نگاه عمیق‌تر به این موضوع به این مهم دست می‌یابیم که هیئت هندبال کرمانشاه در این زمینه آن‌چنان‌که باید و شاید موفق نبوده است.

اصلی‌ترین سوال در خصوص این است که هیئت هندبال استان تاکنون چه برنامه‌ای در پیش گرفته است، بارها از اختلاف هندبال زاگرس اسلام‌آبادغرب با هیئت هندبال استان کرمانشاه زمزمه‌هایی را شنیده‌ایم، اما هیئت هندبال استان چقدر از تیم زاگرس اسلام‌آباد حمایت کرده است، درست جایی که تیم زاگرس نیاز به کمک و حمایت داشت، تیم به بهانه‌های مختلفی از جمله خصوصی بودن تیم و اینکه هیئت نمی‌تواند حمایت مالی داشته باشد، رها شد. اما حمایت معنوی چطور!

مشکلات اکثر هیئت‌ها ناتوانی در جذب اسپانسر و ناتوانی آن‌ها بر کسی پوشیده نیست اما تیم زاگرس اسلام آبادغرب نایب قهرمان لیگ برتر هندبال ایران در سال ۱۳۹۸ شد و بارها سجاد اعظم از مشکلات مالی هیئت گفت اما بدلیل مشکلات موجود از رقابت‌های لیگ برتر انصراف داد؛ و هیئت هندبال نتوانست از این تیم حمایت لازم را بعمل آورد. بعد از انصراف این تیم، از حضور در رقابت‌های لیگ برتر کنار رفت و تیم نتوانست سهمیه لیگ برتر خود را حفظ کند و تیم زاگرس اسلام آباد غرب هم نتوانست در رقابت های سال ۱۴۰۰ شرکت کند و لیگ برتر هندبال امسال بدون حضور این تیم برگزار خواهد شد.

علی‌ای‌حال مسئولین استانی در تلاش هستند تا با رایزنی بتوانند تیم زاگرس را دوباره جزو تیم‌های لیگ برتری قرار دهند که مصداق این تلاش را می‌توان در آن ضرب‌المثل معروف "نوش دارو، بعد از مرگ سهراب" در عملکرد رئیس هیئت و حتی مدیران ورزشی و ریاست اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه مشاهده کرد.

تیم زاگرس تنها نماینده توپی غرب کشور در لیگ برتر سهمیه‌اش را از دست داد و یا باید رها کند از صفر شروع کند یا اینکه هنوز منتظر باشد تا ببینیم فدراسیون هندبال چه تصمیمی در قبالش اتخاذ می‌کند. امیدواریم بتوانیم دوباره شاهد حضور تیم زاگرس در لیگ برتر باشیم تا دوباره یک تیم لیگ برتری داشته باشیم.

 با توجه به اینکه همه تیم‌ها ترکیب خود را برای حضور در لیگ بسته‌اند، زمان زیادی نیست و هرچه سریع‌تر باید تکلیف تیم را روشن کرد؛ اما مدیران ورزشی ما تمام برنامه‌ریزی‌هایشان را روی کاغذ انجام داده‌اند و به خیال خود آماده‌اند اما در عمل شاهد خلاف این قضایا هستیم و فقط فرصت سوزی را شاهدیم.

 این در حالی است که رحیمی ریاست فدراسیون هندبال در مصاحبه‌ای بیان کرده است که با توجه به آئین‌نامه لیگ برتر هندبال، هشت تیم امکان حضور دارد و در شرایط کنونی نمی‌توانیم بیش از هشت تیم داشته باشیم، اما بررسی خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم که این امکان فراهم شود.

با این اوصاف امیدواریم که تیم زاگرس بتواند در لیگ برتر باقی بماند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها