موج
کدخبر : ۳۹۱۹۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391925

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به مواج شدن دریا از مردم استان تقاضا می شود تا از تردد دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان عنوان کرد: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان از امروز ۳۰ مرداد ماه تا چهارشنبه ۳ شهریورماه تداوم فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات استان هرمزگان با تاکید بر شهرستان های بشاگرد، حاجی آباد، رودان، بستک و پارسیان را خواهیم داشت.
حسن زاده با اشاره به رگبار نسبتاً شدید باران همراه با رعد و برق و بارش تگرگ و تند باد لحظه ای همراه با خیزش گرد و خاک در مناطق مرتفع استان، بیان کرد: طی روزهای یاد شده احتمال سیلابی شدن مسیل ها رودخانه های فصلی، آبگرفتگی معابر، انسداد موقت جاده ها، برخورد صاعقه، خسارت بر اثر تندباد لحظه ای، کاهش دید افقی و خیزش گرد و خاک در مناطق مرتفع استان وجود دارد.
وی به وضعیت دریایی استان و وزش باد شدید و مواج شدن دریا اشاره کرد و گفت: همچنین طبق پیش بینی هواشناسی استان از روز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه تا چهارشنبه سوم شهریور ماه وزش باد شدید جنوب شرقی تا حداکثر ۴۸ کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع موج تا محدود ۱۸۰ سانتیمتر در خلیج فارس و دریای عمان را خواهیم داشت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان افزود: طی روزهای یاد شده شاهد مواج شدن دریا، اختلال در ترددها و فعالیت های دریایی، آسیب به تورهای صیادی در دریای عمان، تنگه هرمز، جزایر خلیج فارس با تاکید بر جاسک، سیریک، بندرعباس، قشم، هرمز، هنگام، لارک، تنب بزرگ و کوچک، بندر خمیر و بندرلنگه، خواهیم بود.
​وی از ممنوعیت تردد با شناورهای سبک و نیمه سنگین به دلیل مواج شدن خلیج فارس و دریای عمان خبر داد و تاکید کرد: با توجه به مواج شدن دریا از مردم استان تقاضا می شود تا از تردد دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین خودداری کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به وقوع بارش های نسبتاً سنگین در ارتفاعات و مناطق مستعد استان هرمزگان از شنبه ۳۰ مرداد تا چهارشنبه ۳ شهریور، از هم استانی های عزیز تقاضا می شود که از قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات و مناطق مرتفع استان هرمزگان خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها