موج
کدخبر : ۳۹۱۱۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391155

مسلم محمود زاده خبر داد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان از برگزاری مراسم عزاداری در 30 بقعه متبرکه در شهرستان کاشان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسلم محمود زاده با اشاره به برنامه‌های ویژه محرم 1400 در بقاع متبرکه شهرستان کاشان اظهار داشت: مراسم عزاداری محرم   در 30 بقعه شهرستان کاشان در دستور کار قرار گرفته و در این مراکز تنها برگزاری مراسم عزاداری را داشته و اجازه تجمع هیئات داده نشده است.

وی اضافه کرد: در این شهرستان 120 بقعه وجود دارد که 60 امامزاده آن دارای فضای باز بوده و قابلیت برگزاری مراسم را دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان با اشاره به اینکه این برنامه‌ها در قالب طرح "بصیرت عاشورایی" برگزار می‌شود، ابراز داشت: باید توجه داشت که در این ایام برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی، نخل گردانی و دیگر مراسم‌ها جز عزاداری با فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز ممنوع است.

وی استفاده از ماسک را از ضروریات حضور در مراسم‌های عزاداری بقاع متبرکه شهرستان کاشان اعلام کرد و گفت: مواد ضدعفونی کننده نیز برای این امامزادگان تامین شده است.

محمودزاده با بیان اینکه توزیع هر گونه نذری از جمله چای و شربت در مراسم‌ها ممنوع است، ادامه داد: غذای نذری نیز به صورت بسته بندی شده توزیع خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان کاشان دارای دو هزار و 341 موقوفه و 9 هزار و 97 رقبه است، ابراز د اشت: 32 درصد از نیات این موقوفات مذهبی، 39 درصد مساجد، 13 درصد نیت اجتماعی، 9 درصد خیریه، نیم درصد بقاع متبرکه، 15 درصد مدارس علوم دینی و مابقی نیز دیگر نیات بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان ابراز داشت: همچنین در روز اول محرم از سوی درآمدهای بقعه شاهزاده ابراهیم سین  100  بسته معیشتی به ارزش هر بسته 300 هرزار تومان بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`