موج
کدخبر : ۳۹۰۷۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390724

مراسم سوگواری روز دوم ماه محرم‌ ماه عزای اباعبدالله الحسین( علیه السلام ) با قرائت زیارت پرفیض عاشورا و سخنرانی ریاست عقیدتی سیاسی گروه پدافندهوایی حضرت معصومه( قم ) حجت الاسلام سروش با حضور فرماندهان، کارکنان پایور و وظیفه که عاشقان اهل بیت(ع) می باشند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام سروش در مراسم دومین روز ماه محرم با بیان اینکه خداوند متعال در مقابل وسوسه‌های شیطان، فرستاده و رهبر و راهنمایی را برای مؤمنان و بندگان خود قرار داده است، اضافه کرد: یکی از این هدایت کنندگان امام حسین (ع) است که بر تمام بخش‌های زندگی انسان‌ها تأثیرگذار بوده است.

حجت الاسلام سروش با اشاره به اینکه اشک ریختن برای امام حسین (ع) ضامن کمک ایشان در همه احوالات به انسان می‌شود، تصریح کرد: حضور در محافلی که برای امام حسین (ع) برپا می‌شود انسان را در برابر وسوسه‌های شیطان بیمه می‌کند.

وی با بیان اینکه وسوسه کردن انسان‌ها یکی از کارهای مهم شیطان است، افزود: شیطان وظیفه خود می‌داند که انسان را از مسیر درست منحرف کند در این راه مستقیم وارد نمی‌شود و از وسوسه استفاده می‌کند.

رئیس عقیدتی سیاسی گروه پدافندهوایی حضرت معصومه( س) با اشاره به اینکه شیطان با وسوسه‌های خود انسان را به سمت ناامیدی، یاس و طغیان سوق می‌دهد، گفت: باید بندهای گناه و اشتباهات را برای رسیدن به سعادت الهی از دست و پای خود باز کنیم و در این مسیر نباید فریب وسوسه‌های شیطان شویم.

حجت‌الاسلام سروش با تأکید بر اینکه اگر همه امور برای رضای خدا انجام شود حتی اگر سخت‌ترین مشکلات نیز وجود داشته باشد، زیبا است، افزود: نهضت امام حسین (ع) نیز برای خدا و رضای او انجام شد به همین دلیل حضرت زینب (س) در پاسخ به یزید فرمودند هر آنچه که در کربلا اتفاق افتاد زیبا بود.

وی با بیان اینکه افراد معمولی عزاداران امام حسین (ع) را یک نفر می‌بینید اما، ایشان آنها را یک لشکر می‌داند، گفت: محبان، هیئتی‌ها و عزاداران به چشم امام حسین (ع) یک لشکر دیده می‌شوند و این لشکر در طول تاریخ می جنگد.

ایشان به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات عزاداری تاکید کرد و یادآور شد: اگر بر اثر عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کسی بیمار شود حق الناس و ظلم است اما مذهبی ها این را خوب می‌دانند، هیچکس نمی‌گوید در جلسات سیدالشهدا کرونا اثر ندارد؛ البته که بی احترامی و تعطیلی هم چاره کار نیست و نباید این جلسات تعطیل شود.

مراسمات امسال در این یگان نیز همانند سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای باز این یگان برقرار است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها