موج
کدخبر : ۳۹۰۰۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390039

شهریار رحیمی مطرح کرد:

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان با اشاره به تعداد تسهیلات پرداخت توسط این صندوق گفت: خوشبختانه در بخش توسعه اشتغال پایدار روستایی اقدامات چشمگیری را انجام داده ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، شهریار رحیمی پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه‌ها در سنندج اظهار کرد: صندوق کارآفرین امید به عنوان یکی از بانک‌های عامل در حوزه اشتغال روستایی اقدامات خوبی انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: در کنار این مهم انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف با زندان‌ها، صندوق حمایت از هنرمندان، فنی و حرفه‌ای و غیره زمینه اشتغالزایی برای افراد زیادی را فراهم می‌سازد.

به گفته رحیمی، با پرداخت بیش از 43 میلیارد ریال تسهیلات برای 231 زندانی در استان شغل ایجاد شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان اظهار کرد:  در قالب صندوق حمایت از هنرمندان 13 مورد و به مهارت آموختگان فنی و حرفه‌ای 18 مورد تسهیلات به ارزش یک میلیارد و 94 میلیون تومان پرداخت شده است.

رحیمی اضافه کرد: در حوزه حمایت از دستفروشان نیز با پرداخت 565 میلیون تومان برای 36 نفر اشتغال پایدار ایجاد کرد.

وی افزود: در قالب تفاهم‌نامه‌ای با وزارت کار 5.3 میلیارد تومان برای 59 مورد تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان از پرداخت 59 میلیون و 800 هزار ریال در حوزه طرح‌های مرتبط با گیاهان دارویی خبر داد و اظهار کرد: این صندوق امسال در حوزه اشتغال 18 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات پرداخت در استان پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه این میزان در قالب 366 طرح اشتغالزایی پرداخت شده است، گفت: در زمینه پرداخت تسهیلات ضروری نیز 2 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

رحیمی در ادامه تصریح کرد: از محل تسهیلات بنیاد برکت 158 مورد و بنیاد علوی 3 مورد تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: طرح یک روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول از طرح‌های موفق صندوق است، بر پایه مطالعات و فرهنگی روستای چور طرح روستای بدون بیکار اجرا و براساس ظرفیت‌ها و توانایی‌هایی که در خود روستا وجود داشت تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان اضافه کرد: کار شناسایی روستاهایی که ظرفیت تبدیل‌شدن به روستاهای بدون بیکار و اجرای طرح هر روستا یک محصول را دارند در حال انجام است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها