موج
کدخبر : ۳۸۸۹۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388907

محمدصادق معتمدیان:

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: این‌که ضریب اشغال تخت‌های استان افزایش پیدا کرده که جای نگرانی دارد و باید در محدودیت‌های استان بازنگری شود، چراکه شرایط خراسان رضوی با دیگر استان‌ها قابل مقایسه نیست.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی  اعلام کرد: مشهد در موج پنجم کرونا نیازمند اعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌ تری است، و خراسان رضوی نیازمند اعمال محدودیت‌های ویژه کرونایی است.

محمدصادق معتمدیان این سخنان را در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی در استانداری خراسان رضوی عنوان کرد و در ادامه گفت: متأسفانه در چند روز اخیر وضعیت استان از نظر بیماران سرپایی و بستری‌ها نسبت به هفته‌های گذشته کاملا متفاوت بود.

استاندار خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: این‌که ضریب اشغال تخت‌های استان افزایش پیدا کرده که جای نگرانی دارد، از طرفی بخشی از سرانه‌های بهداشتی و درمانی استان در خارج استان هزینه می‌شود و به هر حال با روند فعلی در روزهای آتی با کمبود تخت مواجه خواهیم شد.

معتمدیان به جلسه اخیر خود با مدیران بیمارستان‌های خصوصی مشهد اشاره کرد و ادامه داد: در این جلسه قرار شد که ۱۵۰ تخت از ظرفیت بخش خصوصی و ۴۵۰ تخت از بیمارستان‌های مشهد به ظرفیت تخت‌های استان برای خدمات‌دهی به بیماران کرونایی اضافه بشود.

وی بیان کرد: با پیشنهاد کمیته علمی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مذاکراتی که با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته است، اولین بیمارستان کرونایی کشور که آماده تجهیز است راه‌اندازی خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: پیشنهاد شده است که هتلی در اطراف بیمارستان‌های شهر اجاره کرده و با کمک همکاران وزارت بهداشت برای خدمات‌دهی به بیماران سرپایی تجهیز کنیم تا باری از روی دوش بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کم شود.

وی بر تشدید نظارت‌ها و برخورد با صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند تاکید کرد و گفت: در صورت موافقت قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در خراسان رضوی ، محدودیت‎‌های سختگیرانه‌تری را به صورت عملی ایجاد خواهیم کرد.

معتمدیان خاطر نشان کرد: باید در محدودیت‌های استان بازنگری شود، چراکه شرایط خراسان رضوی با دیگر استان‌ها قابل مقایسه نیست و در همین راستا در کمتر از ۱۰ روز اخیر از طریق ریلی و زمینی و هوایی تعداد زیادی وارد استان شده‌اند که ریسک پذیری استان را بالا می‌برد.

استاندار خراسان رضوی افزود: در حال حاضر باید پیگیری کنیم تا برای خراسان رضوی محدودیت‌ها به صورت ویژه دیده شود در غیر این صورت اگر ورودی‌های شهر مشهد کم نشود زنجیره انتقال بیماری به راحتی قطع نخواهد شد.

وی بیان کرد: شهرداری نیز باید پای کار باشد و بر ناوگان حمل‌ونقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس نظارت بیشتری داشته باشد، چراکه وضعیت مناسبی را در این حوزه‌ها شاهد نیستیم.

معتمدیان در خاتمه با اشاره به روند صعودی واکسیناسیون در خراسان رضوی تصریح کرد: اگر به سلامت از این دو تا سه هفته سرنوشت ساز عبور نکنیم قطعا شاهد پیک ششم در استان خواهیم بود.

شاشان ذکر است که، یکی از مصوبات جلسه این بود که تمام رستوران‌ها اعم از روباز نیز فقط مجاز به ارائه غذای بیرون بر هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها