موج
کدخبر : ۳۸۷۸۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387821

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: علیرغم شیوع ویروس کرونا و وضعیت حاکم در جامعه مراودات اقتصادی ایران با جمهوری آذربایجان افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل گفت: میزان صادرات بین ایران و جمهوری آذربایجان از گمرک بیله سوار در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ افزایش قابل توجهی داشته که از ۱۲۰ میلیون دلار به ۲۷۰ میلیون دلار رسیده است و در سال جاری نیز نسبت به زمان مشابه ۹۹ رشد خوبی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه به لحاظ شیوع ویروس کرونا مراودات چمدانی و رفت و آمد مسافر کاهش یافته است، افزود: به دلیل تعطیلی مرز و تردد مسافران چمدانی تردد چندانی نداشته است و برای این منظور هم جمهوری آذربایجان در مبارزه با ویروس کرونا عملکرد خوبی داشته و هم جمهوری اسلامی ایران در این رابطه اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

استاندار اردبیل ادامه داد: در یک ماه آینده سنین بالای ۶۰ سال واکیسنه کامل خواهند شد و تا اواخر مرداد ماه تولید انبوه واکسن نیز در کشور اتفاق می افتد که با اتمام واکسیناسیون بین تمام سنین در جامعه مرزها باز پی شوند و مراودات اقتصاد چمدانی نیز از سر گرفته می شود.

بهنام جو تصریح کرد: امیدواریم با ریشه کن شدن ویروس کرونا اقتصاد به سمت توسعه و شکوفایی حرکت کند و سرمایه گذران در راستای اهداف خود استان اردبیل را محلی امن برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه تمام اقدامات بار انداز ریلی در شمال استان از سوی دولت جمهوری اسلامی انجام شده است گفت: مقدمات احداث این ریل که نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی و واردات و صادرات کشور دارد در ایران انجام شده و همه کارهای اداری و قانونی در کشور آذربایجان نیز بحث راه آهن صورت گرفته که تنها موافقت نهایی دولت آذربایجان مانده که به زودی اعلام می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`