موج
کدخبر : ۳۸۷۲۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387294

نادر فلاحی:

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: با پیگیری‌ های انجام شده تعداد موزه‌ های استان اردبیل امسال به 17 مورد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: با هدف تحقق شعار اردبیل استان موزه‌ها اقدامات در راستای توسعه و افزایش تعداد موزه‌های استان پیگیری شده و توانستیم شاهد تحقق این شعار در استان باشیم.

وی از افزایش تعداد موزه‌های استان به 17 موزه خبر داد و گفت: در حالی که در سال 96 تعداد موزه‌های استان 11 مورد بوده با پیگیری‌های انجام شده توانستیم تعداد 6 موزه دیگر در استان راه‌اندازی کرده و شمار موزه‌های اردبیل را به 17 مورد افزایش دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به راه‌اندازی موزه در شهرستان‌های استان بیان کرد: با توجه به آثار و اشیای تاریخی که در شهرستان‌ها وجود دارد، راه‌اندازی موزه در تمامی شهرستان‌های استان هدفگذاری شده و محقق شده است تا یکی از مطالبات مردم این مناطق در حوزه میراث‌فرهنگی تحقق یابد.

فلاحی ادامه داد: در کنار افزایش تعداد موزه‌های استان، ارتقای کیفی و غنی‌سازی محتوای موزه‌ها نیز از برنامه‌های اولویت‌دار بوده که در این زمینه نیز اقدامات مناسبی انجام شده تا زمینه برای جلب رضایت بازدیدکنندگان از موزه‌ها و گردشگران فراهم شود.

وی از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی موزه‌های خصوصی در استان خبر داد و افزود: در سال‌جاری در کنار برنامه‌های سالانه در این حوزه، تلاش می‌کنیم تا موزه‌های خصوصی در استان راه‌اندازی و تعداد این موزه‌ها افزایش یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها