موج
کدخبر : ۳۸۵۷۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385707

علیرضا مسلم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بیان کرد: واکسیناسیون دلیلی بر عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیست، بنابراین باید برای سلامت خود و جامعه، افراد واکسینه شده نیز تمام دستورالعمل های بهداشتی را باید رعایت نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علیرضا مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد: بیماران خاص و صعب العلاج با توجه به وجود بیماری زمینه‌ای و ضعف در سیستم ایمنی بدن، در ردیف گروه‌های در معرض خطر ابتلا به کرونا و اولویت‌دار در دریافت واکسن هستند.

علیرضا مسلم در ادامه این خبر افزود: براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت و مطابق با سند ملی واکسیناسیون، تعداد ۷۸۰ بیمار خاص و صعب العلاج در این منطقه شامل بیماران دیالیز خونی، دیالیز صفاقی، بیماران مبتلا به نقص ایمنی اولیه، سیستیک فیبروزیس، هموفیلی، تالاسمی، ام اس، بال پروانه ای، بیماران پیوند اعضا و مبتلایان به سرطان، واجد اولویت برای دریافت واکسن کرونا شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همچنین ادامه داد: بر همین مبنا با برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت‌های درمان و بهداشت این دانشگاه، واکسیناسیون این تعداد از بیماران خاص و صعب العلاج با اختصاص یک هزار و ۴۰۴ دز واکسن سینوفارم، از فروردین ماه امسال آغاز شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون۷۰۲ بیمار خاص و صعب العلاج هر ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند، بیان کرد: در این مدت گزارشی مبنی بر عوارض احتمالی ناشی از تزریق واکسن در این بیماران دریافت نشده و روند واکسیناسیون تا دریافت کامل بیماران واجد شرایط ادامه دارد.

مسلم در خاتمه تصریح کرد: واکسیناسیون دلیلی بر عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیست، بنابراین باید برای سلامت خود و جامعه، افراد واکسینه شده نیز تمام دستورالعمل های بهداشتی را شامل ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در مکان‌های پرجمعیت، برای پیشگیری از انتشار بیماری کووید ۱۹ رعایت نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها