موج
کدخبر : ۳۸۵۲۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385280

هاشم علایی خبر داد:

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از صدور بیش از 63 گواهینامه ارزیابی انطباق صادراتی و وارداتی در سه ماهه اول سال 1400 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم علایی ، مدیرکل استاندارد استان اردبیل در مورد عملکرد سه ماهه اول سال جاری این اداره کل در زمینه صادرات و واردات ، با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد استان بر کلیه کالا‌های وارداتی و صادراتی مشمول مقررات استاندارد اجباری در مبادی رسمی کالا نظارت دارد گفت: در سه ماهه اول ، تعداد 63 گواهینامه ارزیابی انطباق صادراتی و وارداتی در استان صادر شده است. 

وی افزود: 39 فقره از این گواهینامه ها از نوع ارزیابی انطباق کالاهای صادراتی و 24  فقره نیز از نوع ارزیابی انطباق کالاهای وارداتی بوده و نسبت به برنامه عملیاتی پیش بینی شده به ترتیب43 درصد و 80 درصد تحقق عملکرد داشته ایم .

مدیر کل استاندارد استان اردبیل افزود: بیشترین اقلام صادراتی در سالجاری شامل خرما، کشمش، سنگ های ساختمانی،رویه درب، زغال آخال، ماسه سیلیسی بوده است که پس از ارزیابی و بررسی کارشناسان این اداره کل و کارشناسان آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت شده، به مقصد کشورهای روسیه، گرجستان، عراق و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

علایی در ادامه با اشاره به ابلاغ بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد ایران بیان کرد: این بسته حمایتی با تاکید بر تسهیل فضای کسب و کار در حوزه صادرات و واردات کالا و تامین مواد اولیه و حد واسط واحد های تولیدی کشور تدوین شده است .

وی با بیان اینکه کنترل کیفی کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری و جلوگیری از صدور کالاهای نامرغوب به منظور فراهم کردن امکان رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی از وظایف مهم سازمان ملی استاندارد ایران است، اظهار کرد: کنترل کیفیت کالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری به منظور حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای نا مرغوب خارجی نیز جزو  وظایف سازمان ملی استاندارد ایران می باشد.

                                                        

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها