موج
کدخبر : ۳۸۴۰۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384031

به مناسبت هفته قوه قضائیه،

پرویز توسلی زاده گفت: دستگاه قضایی باید کمترین نقش را زندگی مردم و تنها در بخش تولید و اشتغال داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس کل دادگستری کرمانشاه در مراسم افتتاح مرکز کلینیک داوری خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، به مناسبت هفته قوه قضاییه با تبریک هفته قوه قضاییه، ابراز داشت: با توجه به سند تحول قضایی مقرر شد روش‌های جایگزین قضایی ابداع و در جامعه رواج یابد که از مهم آرین آن می‌توان به عنوان دادرسی خصوصی مطرح شده و بار زیادی را از روی شانه‌های دستگاه قضا برداشته و سبب ارتقای کیفی دستگاه قضایی شود، داوری و میانجی‌گری و روش های جایگزین است.

توسلی زاده اظهار داشت: مقام معظم رهبری نقش اقتصاد را در نظام اسلامی بسیار مهم می دانند و تأکید ایشان بر حوزه اقتصاد و بخش تولید نشان می‌دهد که ایشان به موضوع تولید و توان و ظرفیت کشور برای افزایش، رونق و گسترش تولید بسیار امیدوار هستند.
رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: بدون تردید فعالیت فعالان بخش های تولیدی و صنعتی در جامعه با بروز اختلافاتی همراه خواهد بود که این امر ضرورت ایجاد مرکزی برای حل و فصل چنین اختلافاتی را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: افتتاح کلینیک داوری خانه صنعت، معدن و تجارت در استان کرمانشاه می تواند به عنوان راهکاری برای حل و فصل دعاوی حقوقی طرح شده در حوزه صنعت، معدن و تجارت، گامی اساسی در مسیر کاستن از حجم پرونده های فعالان اقتصادی در دادگاه ها باشد.
رئیس شورای قضایی استان یادآور شد: امیدواریم با افتتاح این مرکز بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی حل و فصل شده و این واحد ها بتوانند به چرخه تولید بازگردند‌.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها