موج
کدخبر : ۳۸۳۰۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-383048

حجت الاسلام بلک:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: امامزادگان عامل استحکام مذهب و مکتب تشیع هستند و باید برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در این مراکز ورود جدی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،‌ حجت الاسلام محمدحسین بلک در آئین روز ملی تکریم امامزادگان و افتتاح ضریح جدید امامزاده مختار(ع) ضمن تبریک دهه کرامت و گرامی داشت روز ملی امامزادگان با اشاره به روایتی از امام رضا (ع) در خصوص چرایی تکریم و بزرگداشت امامزادگان اظهار داشت: بر اساس فرمایش این امام بزرگوار امام شخصیت سیاسی نیست، بلکه شخصیتی آسمانی و الهی و منتخی از آسمان است.

وی افزود: امام انسان مبرای از عیب و مطهر از گناه است، امامت قوام دین و محور اصلی است که فروع و اصول دین را در کنار هم قرار می‌دهد و مانند نخ تسبیحی است که باعث عزت و انسجام مسلمانان می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با تاکید بر اینکه عزت مسلمانان به وجود رهبری و ولادت در جامعه است، ادامه داد: همه دنیا می‌دانند که حتی تحریم‌ها و فشار و محرومیت نتوانسته عزت جمهوری اسلامی ایران را تحت تاثیر قرار دهد چرا که مهم ترین ارکان در این نظام روح ولایت است، ذلت کافران و منافقان نیز در ولایتمندی است و این عنصر، توازن را در جامعه و دنیا ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه حق این است که اولیاء در راس و کفر در قعر باشد، ادامه داد: امامزادگان همانند کوه‌های بزرگ معنویت در جوامع هستند و رابطه مردم با امامزادگان بسیار زیبا است.

حجت الاسلام با بیان اینکه برای توسعه فعالیت‌های عمرانی هیچ پولی از سرجمع درآمدهای مردم و بیت المال هزینه نمی‌شود،‌اضافه کرد: همه هزینه‌ها از سوی خیران پرداخت می‌شود، ضمن اینکه باید توجه داشته باشید امامزادگان عامل استحکام مذهب و مکتب تشیع هستند و خرج برای بقاع هزینه برای مکتب تشیع و ولایت حضرت علی (ع) است.

وی با بیان اینکه امامزادگان همه شهید بوده و ما باید راه همه شهدای اسلام را ادامه دهیم، ابراز داشت: گام های نهایی شهیدان بسته به حضور ما در رویدادهای مهم برای حفظ نظام اسلامی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: نباید به عرصه انتخابات ساده و عادی نگاه شود، دشمن سعی دارد مردم را دلسرد کند این در حالی است که امام به عنوان عالمی عالی قدرهمواره می‌فرمودند حفظ نظام  از اوجب واجبات است و به گفته رهبر معظم انقلاب اگر  به انتخابات توجه نکنیم هم ایران و هم اسلام سیلی می خورد.

حجت الاسلام بلک تصریح کرد: حضور و بصیرت مردم همیشه معادلات دشمن را معکوس کرده و امیدواریم از این برهه مهم هم عبور کنیم و حضوری موثر و سرنوشت سازی را داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها