موج
کدخبر : ۳۸۲۷۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382788

رئیس کل دادگستری استان یزد، گفت: شکل گیری یک انتخابات پرشور و باشکوه نیازمند چهار رکن امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت سالم است که همه آحاد جامعه و مدیران باید در تحقق این چهار رکن تلاش نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس کل دادگستری یزد در نشست روشنگری و بصیرت ادارات استان یزد که به همت پایگاه بسیج شهیدین دادگستری برگزار گردید، افزود: تأمین امنیت انتخابات با تلاش نیروهای قضایی، امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و انتظامی صورت می گیرد و تأمین سلامت و رقابت سالم با امانت داری، وظیفه شناسی، مسئولیت پذیری، تدین و تعهد مجریان و ناظران محقق می شود.

وی تصریح کرد: 28 خرداد سال جاری یکی از روزهای حساس این کشور است که سرنوشت 4 یا 8 سال آتی کشور و شاید به لحاظ برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های کلان، سرنوشت آینده کشور رقم خواهد خورد.

این مقام قضایی، امید آفرینی را از مهترین وظایف مدیران در کشور دانست و بیان داشت: درحالیکه معاندین، منافقین، دشمنان و مزدوران داخلی با یأس آفرینی در پی ایجاد افتراق بین مردم و صندوق های رأی هستند باید این حربه را شکست و مردم را برای مشارکت در سرنوشت خودشان به صحنه آورد.

وی افزود: دشمن و بدخواهان با مثلث تحقیر، تحریف و تردید در پی ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی هستند اما مدیران جهادی و انقلابی باید با کار مضاعف و خدمت بی منت شگردهای دشمنان را خنثی نمایند.

رئیس کل دادگستری استان یزد، با اشاره به برخی از بی تدبیری ها،  ضعف در مدیریت ها و برخی کارشکنی ها اظهار داشت: برخی از عوامل، سختی هایی را بر مردم وارد کرده و تنگناهای معیشتی بسیاری را پیش روی مردم نهاده اند، اما الان وقت آن رسیده که با مشارکت حداکثری مردم و انتخاب نامزد اصلح و تغییر سیاست ها و رویکردها از سختی های مردم کاست و مشکلات آنان را حل کرد.

وی بر انتخاب اصلح توسط مردم با توجه معیار های تعیین اصلح اشاره کرد و گفت: توجه به کارنامه کاری، داشتن برنامه مدن اجرایی و سوابق مدیریتی نامزدها و یا تحقیق از افراد مطلع می تواند مردم را در شناخت و انتخاب فرد اصلح کمک نماید.

دهشیری بر بصیرت افزایی در جامعه تأکید کرد و اظهار داشت: بصیرت به معنای فراست عمیق، هوشمندی، تیزبینی و زیرکی است که فرد می تواند با درک صحیح، اوضاع را رصد و با توجه به تمامی جوانب کار، بهترین تصمیم را اتخاذ نماید.

وی داشتن درک درست از موضوع در بین تعارض ها و تضاد ها و گرفتن تصمیم صحیح را شاخصه افراد بصیر ذکر کرد و ابراز داشت: افراد بصیر در آشفتگی های اجتماعی و در عین پیچیدگی پدیده ها، راه و مسیر درست را تشخیص می دهند و می توانند سایر افراد جامعه را راهنمایی نمایند.

رئیس کل دادگستری استان یزد، دشمن شناسی را از ضروریات شرایط فعلی جامعه دانست و گفت: اگر افراد جامعه دشمن شناس باشند می توانند که تشخیص دهند که دشمنان چه افرادی را بیشتر تخریب می کنند و از روی کار آمدن چه افرادی اظهار عجز و تأسف می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها