موج
کدخبر : ۳۸۲۴۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382431

ابراهیم قلی‌زاده خبر داد:

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: امسال ۲۸ درصد معوقات مالیاتی در این استان وصول شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ابراهیم قلی‌زاده ، مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: از سال ۸۷ تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی در استان وجود داشت  که ۸۰ درصد آن مربوط به کارت‌های بازرگانی و جرایم مربوطه است.

وی با بیان اینکه مقرر است هر سال ۳۰ درصد معوقات مالیاتی وصول شود افزود:در راستای ایجاد اعتماد در بین مؤدیان مالیاتی یکی از رسالت‌های مهم و خطیر رسانه‌های مطالبه‌گر است تا بتوان با همکاری و تعاملات همه‌جانبه در راستای خدمات‌رسانی به مردم به صورت موفق عمل کرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل با اشاره به اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی تصریح کرد:این طرح از مواردی است که برای جلوگیری از فرار مالیاتی در نظر گرفته شده که به شفاف‌سازی مالیاتی کمک می‌کند و در این زمینه با توجه به این که ۸۹ درصد درآمدهای استان از محل مالیات تأمین می‌شود میزان وصولی نسبت به پارسال افزایش یافته است.

قلی زاده با بیان اینکه  اجرای طرح ملی نظام تمکین دواطلبانه پرداخت مالیات در این استان موفق بوده است ادامه داد:بیش از ۸۰ درصد پرداخت مالیات از طریق اجرای نظام تمکین داوطلبانه صورت می گیرد.

وی از تلاش برای اجرای طرح هوشمندسازی نحوه پرداخت مالیات و حذف روش‌های سنتی در استان اردبیل خبر داد و گفت: با اجرای نظام تمکین داوطلبانه که دسترسی مودیان مالیاتی را به اداره امور مالیاتی تسهیل کرده است، این اداره کل استفاده از روش‌های ابلاغ الکترونیک ،ارسال پیامک ،اقدام برای اجرای طرح دیتا محور مالیات و سایر روش‌ها را برای حذف مراجعه مستقیم مردم به ادارات امور مالیاتی در جهت انجام اقدامات پیشگیرنه از کرونا را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: رویکرد سازمان امور مالیاتی شفاف‌سازی وصول درآمدهای مالیاتی با اجرای طرح مالیات هوشمند است.

قلی زاده رویکرد اداره کل امور مالیاتی را اجرای عدالت مالیاتی دانست و اظهارامیدواری کرد با اجرای عدالت مالیاتی و تشویق مودیان به طرح خود اظهاری مالیاتی و تمکین در پرداخت به موقع مالیات شاهد ارتقای نظام سلامت اداری باشیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها