موج
کدخبر : ۳۸۱۹۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381988

علی اکبر قارزی:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین گفت: آغاز برداشت دانه روغنی کلزا از سطح ۴۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان جوین جهت تولید روغن خوراکی در داخل کشور.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی اکبر قارزی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین اعلام کرد: آغاز برداشت دانه روغنی کلزا از سطح ۴۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان جوین.

علی اکبر قارزی همچنین در ادامه بیان کرد: خودکفایی در تمامی محصولات به خصوص محصولات استراتژیک مثل کلزا و گندم از جمله مهمترین سیاست‌های جهاد کشاورزی در حفظ امنیت غذایی کشور محصوب می‌شود که محور توسعه در شهرستان جوین در بخش کشاوری نیز محسوب می‌شود و باید با برنامه ریزی دقیق و با همکاری تمامی دستگاه‌ها به سمت تولید پایدار گام برداریم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به آغاز برداشت دانه روغنی کلزا از سطح ۴۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان افزود: بدون شک ترویج کشت دانه‌های روغنی همچون کلزا، کنجد و... با توجه به نیاز مردم به روغن در اولویت است.

وی برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی و همچنین آموزش‌های چهره به چهره در مزرعه کشاورزان را از مهمترین اقدامات در ترویج کشت این دانه روغنی دانست و پیش بینی کرد از این سطح زیرکشت حدود ۸۳۰ تن دانه روغنی برداشت خواهد شد.

در خاتمه مریم حمیدی‌راد، مسئول تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین ضمن تاکید بر ترویج کشت دانه‌های روغنی اظهار کرد: کشت این محصول علاوه بر ایجاد خوکفایی در تولید روغن مصرفی کشور و جلوگیری از خروج ارز، مزایای بسیاری در ایجاد تناوب زراعی و افزایش ماده آلی خاک و در نتیجه رونق کشاورزی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها