موج
کدخبر : ۳۸۱۸۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381807

محمدرضا مسیب زاده:

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: پنج شرط میزبان برای برگزاری مسابقات، علاقه مندی، توانمندی نیروی انسانی، زیرساخت‌های مورد نیاز اجرایی، ظرفیت‌های زیارتی، سیاحتی و گردشگری و همچنین شرایط آب و هوایی است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در نشست هماهنگی ستاد عالی مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان و فرهنگیان کشور در مشهد مقدس عنوان کرد: فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز در بالاترین سطح فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.

محمدرضا مسیب زاده در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ادامه داد: بیش از ۱۵ سال است که دستگاه تعلیم و تربیت خراسان رضوی به شایستگی عهده دار میزبانی این مسابقات است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: پنج شرط علاقه مندی، توانمندی نیروی انسانی، زیرساخت‌های مورد نیاز اجرایی، ظرفیت‌های زیارتی، سیاحتی و گردشگری و همچنین شرایط آب و هوایی به منظور انتخاب میزبان برای برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز اهمیت دارد.

وی همچنین گفت: خراسان رضوی تمامی این پنج شرط را به خوبی داراست لذا با توجه به همجواری با مضجع نورانی امام مهربانی‌ها و تلاش خالصانه همکاران ما در این استان یقینا میزبان شایسته‌ای برای برگزاری این دوره از مسابقات خواهد بود.

این مقام مسئول اظهار کرد: مسابقات هدف نیست بلکه در مسابقات باید انس با آموزه‌های قرآنی، خصوصا زیارت مجازی بارگاه منور رضوی و عمومیت ارزشی برگزاری مسابقات با محوریت خانواده مد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به فعالیت مطلوب دستگاه تعلیم و تربیت استان خراسان رضوی در جهت اجرای برنامه‌های حوزه قرآن، عترت و نماز گفت: در ماه مبارک رمضان مجموعه فعالیت‌های ما بیش از ۶۲ میلیون بازدیدکننده داشته است که بخش عمده‌ای از آن حاصل تلاش خالصانه همکاران ما در خراسان رضوی است.

مسیب زاده با بیان اینکه آموزش و پرورش اولین نهاد برگزار کننده مسابقات قرآنی به صورت مجازی در کشور است خاطر نشان کرد: برگزیدگان این دوره از مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان کشور بخشی از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان اسلام خواهند بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها