موج
کدخبر : ۳۸۱۱۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381150

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد:

در نشست میز کشوری طلا که با حضور رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهردر اصفهان برگزار شد بر رفع قوانین دست و پاگیر تولید و مالیاتی و تثبیت تقویم نمایشگاهی تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود  گلشیرازی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تاکید ایشان بر معطوف شدن کاندیداهای ریاست جمهوری بر  حول محور اقتصاد، اشتغال،کسب و کار و .. تصریح کرد: در فضای فعلی کشور، هیچ راه گریزی مگرتوجه ویژه به اقتصاد و فعالین اقتصادی و بخش خصوصی نیست. لذا لازم است در این گذر برای رسیدن بخش خصوصی قوی به جایگاه واقعی خود استفاده شود.

وی  با بیان رویکرد اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم، گفت: اتاق اصفهان به عنوان  یکی از پرچمداران تحول در اتاق های سرتاسر کشور علاوه بر شبکه سازی و توانمند سازی اعضا، مقوله مسئولیت اجتماعی را به عنوان اتاق نسل سوم در دستور کار جدی خود قرار داده است.

گلشیرازی با ذکر این نکته که اتاق بازرگانی وظایف دیگر خود  را نیز به خوبی انجام داده است، گفت: ستاد تسهیل و  رفع موانع تولید و همچنین شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان  نیز عملکرد خوبی داشته و این شورا در سال گذشته رتبه اول کشوری  را کسب کرده است.

وی در ادامه سخنانش، مراکز شتابدهنده صادرات، بازاریابی و تجارت الکترونیک  و همچنین سرای رشد و نوآوری  که  در دوره نهم اتاق بازرگانی ایجاد شده است را معرفی کرد و افزود: از آنجاییکه در فرآیند صادرات ، تجارت و .. نیاز به واسطه گری وجود دارد در  دوره نهم، 8 مرکز شتابدهنده ایجاد شد و این مراکز تحت نظر شورای راهبردی فعالیت می کنند که امروز  جوانان آموزش یافته در این مراکز توانسته اند از صفر تا صد کار را آموزش دیده و صادرات انجام دهند.

اتاق اصفهان

گلشیرازی ادامه داد: واحدهای اقتصادی زمانی موفق خواهند بود که جریان دانش در آنها فعال بوده و از اینرو سرای رشد و نوآوری  با هدف ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه راه اندازی شد که تحولی در ارتباط صنعت و دانشگاه  ایجاد کرده است و طرح همصدای این مرکز  به عنوان ایده برتر در رویداد الگوها و راهکارهای نوین در همکاری دانشگاه با جامعه و صنعت  در وزارت علوم و فناوری شناخته شد.

در ادامه رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به ایفای نقش اتاق بازرگانی در حوزه مسئولیت اجتماعی و همچنین اقدامات انجام شده در این زمینه، اظهار کرد: اتاق بازرگانی اصفهان از زمان شیوع  بیماری کرونا در راستای مسئولیت اجتماعی اقداماتی  در جهت کمک به کادر درمان، تهیه تجهیزات پزشکی و تهیه وسایل آموزشی برای دانش آموزان محروم انجام داده است و امیدواریم اتحادیه طلا و جواهر نیز در حوزه مسئولیت اجتماعی جدی تر ورود کرده و توجه به مسئولیت اجتماعی تبدیل به یک جریان موثر در این اتحادیه شود.

گلشیرازی در بخش انتهایی صحبتهایش نیز از تلاش اتاق بازرگانی اصفهان در جهت رفع مشکلات مالیاتی و تراکنش های مالی قبل از سال 95  و آمادگی برای حمایت از اتحادیه، سخن گفت.

همچنین ابراهیم حبیب الهی، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، نقره، جواهر و سنگهای قیمتی استان اصفهان با تقدیر و تشکر از رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و توجه ویژه ایشان به  بحث تولید و صادرات و حمایت از تولید کنندگان در جهت رفع موانع گفت: کمیسیون های اتاق بازرگانی اصفهان  نیز همکاری خوبی در حوزه طلا داشته و  خدمات مناسبی به اعضا نظیر برگزاری دوره های آموزشی  با اساتید معتبر دنیا ارائه داده است. 

 مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان، با ابراز خرسندی از برگزاری اولین و تخصصی ترین نمایشگاه طلا، فلزات گرانبها، گوهرسنگ‌ها، ماشین‌آلات و صنایع وابسته در محل نمایشگاههای بین‌ المللی اصفهان، گفت: نمایشگاه عامل توسعه همه جانبه اقتصاد و بهترین ابزار بازاریابی است، این نمایشگاه  به همت شهرداری اصفهان و اتاق بازرگانی اصفهان و کمک های معنوی و مادی  ریاست اتاق بازرگانی، در سخت ترین شرایط اقتصادی  تکمیل و افتتاح  شد.

یار محمدیان ادامه داد: این سایت مجهز به سیستم اعلام  و اطفا حریق، سیستم پیشرفته گرمایشی و سرمایشی  است و معماری و هنر بکار گرفته شده در این نمایشگاه و ساختمان رجیستری در نوع خود بی نظیر است از اینرو می تواند بهترین نمایشگاه طلا وجواهر در غرب آسیا و در واقع قطب صنعت طلای خاورمیانه باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها