موج
کدخبر : ۳۸۱۰۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381007

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: بیماری کلیوی در جامعه در حال رشد و افزایش است و برای پیشگیری از این بیماری همه باید تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در دیدار با رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی در استانداری اردبیل گفت: انجمن حمایت از بیماران کلیوی با عشق و علاقه و با دست خالی تلاش می کنند تا با کمک خیران و مردم نیاز اصلی این طیف از بیماران را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه ارتباط در استان اردبیل برای کمک به بیماران در حد مطلوب قرار دارد، افزود: این قضیه با ورد خیران عاقبت اندیش و با محوریت نماینده ولی فقیه در استان خوب پیش می رود و همه دستگاه ها پای کار هستند.

استاندار اردبیل افزود: روزهای اخیر با یاری مردم و کادر درمان شیوع بیماری کرونا به حالت شیب ملایم قرار گرفته و در حال فروکش است و امید می رود با آمدن واکسن داخلی شیوع این بیماری در سطح استان کاملا بر طرف شود.

بهنام جو گفت: با وجود همه موانع چون ویروس کرونا آینده خوبی در حوزه اقتصاد و صنعت و گردشگری پیش روی استان اردبیل است و ما هم تلاش می کنیم که مشکلات اقتصادی مردم کاهش یابد.

وی با بیان اینکه هدف و سیاست اصلی استان در حوزه بهداشت و درمان پیشگیری است، بیان کرد: در کنار کار تحقیق و مطالعه بحث آموزش و پیشگیری در راس قرار دارد و این آموزش ها باید با توجه به نوع آب و هوا و تغذیه و جغرافیای هر منطقه انجام گیرد تا بتوان نکات ریزتر و تخصصی را به آگاهی مردم رساند.

استاندار اردبیل افزود: متاسفانه استان اردبیل مستعد برخی بیماری ها است و حل این مشکل تغییر سبک زندگی و تغذیه افراد را می طلبد و حتی گاهی آموزش و رعایت برخی نکات قبل از تولد فرد مورد نیاز است.

بهنام جو با بیان اینکه اردبیل مردمی فعال و فداکاری دارد، عنوان کرد: با یاری همین مردم سال گذشته سه درصد به سهم صنعتی اردبیل افزوده شد و استان رتبه اول را در صدور پروانه بهره برداری کسب کرد.

وی همچنین از رشد کمی و کیفی در تولید محصولات کشاورزی در استان خبر داد و اظهار کرد: آینده بسیار خوبی در انتظار این بخش است و در کنارش اردبیل با داشتن موقیعت های مناسب در آب درمانی و طبیعت بکر نگین گردشگری ایران شناخته می شود.

استاندار اردبیل از افتتاح قریب الوقوع راه راهن اردبیل و راه اندازی بار انداز ریلی در استان خبر داد و افزود: با ایجاد زیرساخت های اساسی می توان به افتصاد سالم و زندگی بی حاشیه در سطح استان دست یافت و بهداشت سلامت در سایه اقتصاد پایدار امکان پذیر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها