موج
کدخبر : ۳۸۰۷۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380701

سید حجت مدنی خبر داد:

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل گفت: مصرف گاز CNG در اردیبهشت ماه امسال 7/8 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سید حجت مدنی ، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل گفت: مصرف سوخت سی ان جی در اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 7/8 درصد افزایش داشته است.

وی مصرف این سوخت پاک را در اردیبهشت ماه امسال بیش از 19 میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: جایگزینی سوخت سی ان جی، صرفه جویی در مصرف بنزین موتور را در سطح استان اردبیل به همراه داشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل در خصوص صرفه جویی در مصرف بنزین موتور می توان گفت: به لحاظ مصرف سوخت سی ان جی به مقدار 38 میلیون و 500 متر مکعب در جریان فروردین و اردیبهشت ماه امسال، به همین میزان در مصرف بنزین موتور در سطح استان صرفه جویی شده است که در نهایت مصرف بنزین موتور با جایگزینی نزدیک به 39 درصد با سوحت سی ان جی همراه بوده است.

مدنی با اشاره به مزیت های افزایش سهم گاز طبیعی فشرده در سبد سوخت خودروها از جمله کاهش آلایندگی، کاهش هزینه تعمیرات خودرو، تضمین پایداری تامین سوخت و اقتصادی بودن آن اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی و فرهنگ سازی مناسب و حذف سایر مولفه های تاثیر گذار در آلودگی هوا بتوان گام های مثبتی در راستای رسیدن به اهداف و رسالت اصلی شرکت در زمینه افزایش سهم سی ان جی در سبد سوخت خودروها برداشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها