موج
کدخبر : ۳۸۰۶۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380685

کلیم اله وثوقی خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: امسال 112 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه های روستایی و آسفالت در استان اردبیل در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، کلیم اله وثوقی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه برای اتمام اجرای ۶۱۴ کیلومتر راه روستایی ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفت: امسال ۱۱۲ میلیارد تومان اعتبار در ردیف بودجه ۱۴۰۰ برای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در نظر گرفته شده تا توسعه راه‌های روستایی و آسفالت آنها را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه 89 پروژه راهداری در حوزه راه های روستایی به طول 614 کیلومتر در استان اردبیل در حال انجام است افزود: با تلاش راهداران از این میزان ۱۹ پروژه انجام شده و ۵۲ کیلومتر نیز آماده آسفالت است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از آغاز فعالیت کارخانه‌های آسفالت با تأمین قیر مورد نیاز خبر داد و تصریح کرد: در ۱۰ روز آینده کارخانه‌های آسفالت در این استان فعالیت خواهند کرد تا با تولید آسفالت کیفی‌تر عملیات روکش آسفالت، تعمیر و بهسازی را در مسیرهای مختلف شاهد باشیم.

وثوقی به آسفالت دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه‌های روستایی استان اشاره کرد و گفت: عمر برخی از این محورها بیش از ۱۵ تا ۲۰ سال است که در جهت تعمیر و روکش آسفالت این مسیرها به رغم محدودیت منابع مالی تلاشی جدی انجام می‌شود تا ما بتوانیم رضایت روستاییان را فراهم کنیم.

وی افزود: در برخی از روستاها به رغم جمعیت بالای ۵۰ خانوار تاکنون آسفالت‌ریزی انجام نشده که در این زمینه نیز دو شهرستان خلخال و پارس‌آباد با بیشترین روستاهای با جمعیت بالای ۵۰ خانوار در اولویت اصلی هستند.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در کنار آسفالت، تعمیر و بهسازی باید نگهداری از آنها نیز به عنوان یک رویکرد اصلی مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه خود روستاییان نیز اصلی‌ترین نقش را دارند.

وثوقی از همکاری خوب فرمانداران در تأمین اعتبار مورد نیاز در این زمینه خبر داد و گفت: امیدواریم در بودجه توزیعی ۱۴۰۰ نیز بیشترین توجه به حوزه راه‌ها به ویژه راه‌های روستایی باشد.

وی گفت: امسال تلاش می‌کنیم تا بیش از ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان را با اولویت روستاهای پرجمعیت در برنامه‌ریزی آسفالت‌ریزی قرار دهیم که در این زمینه پیمانکاران در صدد تأمین قیر مورد نیاز و همچنین مصالح زیرسازی با کیفیت هستند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها