موج
کدخبر : ۳۸۰۶۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380657

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان بیان داشت: نرخ بیکاری استان اصفهان از ۱۴.۴ درصد در سال ۹۷ به زیر ۱۰ درصد در سال گذشته رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سید حسن قاضی عسگر در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه نرخ بیکاری در سه ماهه آخر سال گذشته به ۹.۸ درصد کاهش یافت، گفت: با پیگیری‌های انجام شده نرخ بیکاری در استان اصفهان تک رقمی شده است.

وی اضافه کرد: حدود ۳۰ ماه گذشته به دنبال سیاست هایی بوده ایم که در راستای توسعه پایدار استان باشد ولی به دلیل عدم رعایت شاخص های توسعه پایدار در استان ،شاهد مسایلی از جمله تغییر اقلیم ‌، خشکسالی و کاهش بارندگی هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان ادامه داد: در همین راستا ایجاد صنایع کم آب با ارزش افزوده بالاتر مطرح و اقداماتی انجام شد.

این مقام مسئول بیان کرد: در استان برخی شرکت های موفقی داریم که نه تنها مصرف آب ندارند، بلکه شرکت های دانش بنیان با ارزش افزوده بالا، از جمله صنایع پاک هستند که با توسعه اقتصادی و گردش مالی بالا در استان موجب حفظ محیط زیست می شوند.

 قاضی عسگر با بیان اینکه صنعت گردشگری یکی از صنایع پاک محسوب می شود، گفت: با شیوع ویروس کرونا توسعه گردشگری از جمله طرح‌هایی بود دچار آسیب و تعطیلی شد  و این موضوع نشان داد که نباید همه تخم مرغ ها را در یک سبد قرار دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان بیان کرد: با ایجاد توازن باید شرکت های صادرات محور و دانش بنیان را توسعه دهیم، به همین منظور منطقه ویژه علم و فناوری در استان اصفهان را ایجاد کردیم.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به پتانسیل و ظرفیت اصفهان ایده  شهرک و منطقه صنفی پوشاک، کیف و کفش مطرح و ۱۰۰ هکتار از شهرک شمال اصفهان به این شهرک اختصاص یافت ودر منطقه کمشچه نیز ناحیه صنف فروش کیف و کفش در نظر گرفته‌شده است.

 قاضی عسگر با اشاره به احداث شهرک خصوصی طلا و جواهر گفت:شهرک تخصصی شیمی‌پارک در شهرضا، شهرک صنعتی خصوصی طلا و جواهر و ناحیه صنفی طلا و جواهر با مسوولیت شهرداری اصفهان انجام شده است.

 این مقام مسئول اظهار کرد: شهرک تخصصی طلا در حال حاضر در حال طی مراحل تخصیص زمین به مساحت ۳۰ هکتار است، همچنین ۲۰ هکتار نیز به ناحیه صنفی طلا ‌و جواهر تخصیص یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در خصوص قطع برق واحدهای تولیدی گفت: ۲ جلسه با مسوولان برق استان برگزار شده و از سه شرکت توزیع برق شهرستان، توزیع برق استان و برق منطقه‌ای خواسته شد تلاش خود را برای کاهش خلموشی‌ها به‌کارگیرند‌.

سید حسن قاضی عسگر گفت: مشکل قطع برق به واسطه تحریم‌ها و همچنین به دلیل سوء مدیریت در تولید برق و پرداخت بدهی شرکت‌های خصوصی تولید کننده برق بوجود آمده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها