موج
کدخبر : ۳۸۰۵۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380508

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: مردم از مجریان انتخابات انتظار دارند از آرای آنان به عنوان امانت و حق الناس صیانت شود و انتخابات فرصتی برای جلب اعتماد مردم است براین اساس مجریان انتخابات با قانونمداری از رأی مردم صیانت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه مجریان انتخابات با رعایت اصل بی‌طرفی و قانونمنداری از آرای مردم به عنوان حق‌الناس صیانت خواهند کرد، ابراز داشت: در طول تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی انتخابات باشکوهی برگزار شده و مردم برای تعیین سرنوشت خود با مشارکت حداکثری نقش آفرینی و حماسه سازی کرده اند.

هوشنگ بازوند که در جلسه ستاد انتخابات کرمانشاه سخن می گفت،  ضمن تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در روند برگزاری انتخابات پیش رو، خاطرنشان ساخت: خوشبختانه تیم با تجربه ای پای­ کار است و رییس ستاد و فرمانداران استان عملکرد مطلوبی در برگزاری انتخابات در دوره های گذشته داشته اند و این تجربه مطلوب در برگزاری چندین دوره انتخابات سبب می شود مشکلی در برگزاری انتخابات پیش رو نداشته باشیم.

وی افزود: انتخابات ۲۸ خرداد به لحاظ شیوع ویروس کرونا متفاوت از دوره های گذشته است و برای حفظ سلامت اجتماعی و برگزاری انتخابات باشکوه در ستاد انتخابات کشور و ستاد ملی کرونا دستورالعمل بهداشتی انتخابات صادر شده و مجریان و نامزدها موظف به رعایت این ابلاغیه هستند به گونه ای که مردم با آرامش کامل پای صندوق های رأی بیایند.

بازوند تصریح کرد: برای تحقق مشارکت حداکثری در سایه حفظ سلامت اجتماعی رعایت دستورالعمل های بهداشتی با توجه به طرح مدیریت هوشمند برای همه افراد مرتبط با انتخابات الزامی است و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که مردم بدون هیچ گونه دغدغه ای برای تعیین سرنوشت خویش در انتخابات مشارکت کنند.

بازوند از رقابت ۸۹۲ کاندیدای شورای شهر در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در استان کرمانشاه خبر داد و خاطرنشان ساخت: این تعداد کاندیدا نشان می‌دهد که برای هر کُرسی شورای شهر در استان ۶ نفر با یکدیگر رقابت می کنند و در سطح روستاها نیز امکان برگزاری انتخابات شوراها در ۹۸ درصد از روستاها فراهم شده و این دستاوردی مهم است که با تلاش همه ارکان انتخابات مهیا شد.

وی با اشاره به تایید ۹۷ درصدی کاندیداهای شوراهای روستا، گفت: در انتخابات شوراهای روستاها هشت هزار و ۵۲۴ کاندیدا حضور دارند و این آمار نشان می دهد که برای برای هر کُرسی شورای روستا ۲.۵ نفر در استان با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی به ضرورت اقدام پیشگیرانه و برخورد برای جلوگیری از تخلف احتمالی برخی کارکنان دستگاه های اجرایی و شهرداری ها در استفاده از امکانات تأکید کرد و افزود: رعایت اصول قانونمنداری مورد تاکید است و به محض مشاهده برای انفصال از خدمت آن شهردار اقدام خواهیم کرد که البته خوشبختانه تاکنون چنین مواردی گزارش نشده تمام مجریان انتخابات باید بر اساس آنچه قانون می گوید، عمل کنند.

بازوند تعداد مجریان برگزاری انتخابات در استان را حدود ۳۸ هزار نفر اعلام و تصریح کرد: این تعداد با اعضای هیات نظارت حدود ۴۱ هزار نفر می شوند که در برای برگزاری انتخاباتی باشکوه آمادگی کامل را دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها