موج
کدخبر : ۳۸۰۵۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380501

تورج همتی:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی عنوان کرد: لازم است که روستاهای دارای جمعیت بیش از سه هزار نفر که اغلب تبدیل به شهر شده‌اند، ملزم به طراحی و اجرای محل دفن زباله‌هایشان شوند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در خصوص پسماندهای روستایی بیان کرد: در طرح جامع پسماند استان به موضوع پسماندهای شهری پرداخته شده است، شهرداری‌ها تقاضا کردند که موضوع مطالعات مدیریت پسماندهای روستایی نیز به این طرح اضافه شود.

همتی با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند، مطالعات پسماند روستایی خراسان رضوی را انجام می‌دهد اضافه کرد: روستاها درخواست زباله گاه داده‌اند، اما به آنان گفته شده که باید طبق طرح جامع پسماند استان عمل کنند و حال آنکه هنوز این طرح نهایی نشده است.

وی گفت: قرار بود که سازمان مدیریت پسماند مطالعات پسماند روستایی را کامل کند اما اتمام این مطالعات و نهایی شدن آن زمان می‌برد لذا تا آن زمان باید برنامه‌ای برای مدیریت پسماند روستایی در خراسان رضوی تدوین شود.

تورج همتی در خاتمه خاطر نشان کرد: لازم است که روستاهای دارای جمعیت بیش از سه هزار نفر که اغلب تبدیل به شهر شده‌اند، ملزم به طراحی و اجرای محل دفن زباله‌هایشان شوند، باقی روستاها نیز متناسب با جمعیتشان، از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست مورد ارزیابی اولیه قرار گیرند که میزان نیاز آنها به محل دفن زباله چقدر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها