موج
کدخبر : ۳۸۰۲۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380243

نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد، ده سال انتخاب شعار سال تحت عناوین اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب نشان از اهمیت این موضوع در کشور دانست و گفت: تولید و اشتغال، شاه بیت اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس دادگستری یزد در سی و هشتمین نشست ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان یزد، افزود: توجه ویژه به مسئله تولید، رفع موانع پیشرو و تلاش برای اشتغال زایی و اهتمام به حل چالش های اقتصادی و سرمایه گذاری مهمترین راهبرد برای تحقق بخشیدن به اقتصاد پویاست.

وی اهمیت به مسئله اقتصاد مقاومتی را شاخصه همه کشورهایی ذکر کرد که روحیه استقلال طلبی دارند و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان امید مظلومین و مستضعفین جهان، پرچم دار مبارزه با استکبار جهانی است و در این راستا باید از اقتصادی قوی، پویا و اثرگذار برخوردار باشد.

این مقام قضایی، با اشاره به تحریم های ظالمانه ای که سالهاست، زندگی و معیشت مردم را گرو نگهداشته است، گفت: یکی از راههای غلبه بر تحریم ها این است که در کوتاه ترین زمان ممکن، کانون های فشار و تحریم شناسایی و برای حل آنها راهکار ارائه های کاربردی ارائه گردد.

وی تصریح کرد: در سنوات اخیر و در زمان سکانداری ریاست محترم قوه قضاییه حضرت آیت الله رئیسی دستگاه قضا قدم های خوبی را در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته و نور امیدی در بین فعالان اقتصادی و بنگاههای تولیدی شکل گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان یزد به طرح 124 درخواست در ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی استان یزد در سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و بیان داشت: از مجموع 170 درخواست واصله 124 درخواست در ستاد مطرح و راهکارهایی برای حل چالش های اربابان صنایع و تولیدگران و صنعت گران تصویب گردید.

وی از انجام 95 بازدید میدانی مقام های قضایی، اجرایی و امنیتی از صنایع، کارخانه ها و مراکز تولیدی خبر داد و افزود: در سال گذشته ۱۸ جلسه ستاد برگزار شد و ۱۳۹ مصوبه این ستاد در جهت مانع زدایی ها و گردش چرخ اقتصاد نیز اجرا گردید.

دهشیری استقرار یک مقام قضایی در شهرک صنعتی و راه اندازی سایت حامی جهت ثبت آسان درخواست اربابان صنایع جهت ورود دستگاه قضایی به حل و فصل مشکلات و رفع موانع را یادآور شد و بیان داشت: مقام قضایی مستقر در شهرک صنعتی در این خصوص، آماده ارائه بررسی مشکلات صنایع تولیدی در محل شهرک صنعتی است و سایت حامی ثبت درخواست به ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را تسهیل کرده است.

وی از آمادگی دادگستری جهت ارائه آموزش های کاربردی در زمینه تنظیم قراردادها و شرایط داوری و سایر مباحث حقوق تجاری به تولید کنندکان و صاحبان حِرف خبر داد و تأکید کرد: شان و هدف این مجموعه، حمایت قضایی و حقوقی از فعالان عرصه تولید است، اما با تولید کننده متخلف و ناقض حقوق دولتی هم عقد اخوت نبسته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها