موج
کدخبر : ۳۸۰۰۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380027

امام جمعه اصفهان :

امام جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای زندانیان گفت: زندان باید یک مدرسه فنی و حرفه‌ای باشد و اشتغال‌زایی مانع بازگشت زندانیان به زندان است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، در دیدار رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، با اشاره به بهبود شرایط زندان‌ها و حفظ کرامت زندانیان ، گفت: ایجاد اشتغال برای زندانیان بهترین راه برای این است که شخص پس از آزادی دوباره به مشکل برنخورد و به زندان بازنگردد، بیکاری بزرگترین مشکل است.

وی با بیان اینکه مبنای دینی ما این است که عطوفت و بخشش و رحمت را در برخورد با افراد داشته باشیم، اظهار کرد: رفتار اسلامی با زندانیان  بسیار سازنده و مفید است و رفتار توأم با محبت و دلسوزانه می‌تواند برای زندانیان علاوه بر سازندگی بستری برای اصلاح آنها شود.

نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر اهمیت ایجاد اشتغال برای زندانیان، تصریح کرد: اینکه زندانیان حرفه‌ای یاد بگیرند و بتوانند مخارج خانواده خود را تأمین کنند بسیار مفید است، لازم است تا همواره بستر سازی حمایت از زندانیان به ویژه در حوزه اشتغالزایی ادامه داشته باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: زندان باید مدرسه حرفه و فن باشد، همین که یک زندانی آموزش ببیند و بتواند شاغل شود باعث علاقمندی او به انقلاب اسلامی و کشور خواهد شد، چرا که شخص می‌گوید من خطایی کرده‌ام و زندانی شده‌ام اما به من در زندان آموزش داده شده و فرصت داده شده که زندگی خود را اصلاح کنم و آینده خوبی برای خود بسازم.

وی با تأکید بر آموزش‌های فرهنگی و دینی به زندانیان، پرهیز از زندانی کردن افرادی که نیازی نیست مجازات آنها زندان باشد را موضوعی ضروری دانست و عنوان کرد: استفاده از مجازات‌های جایگزین و توجه داشتن به مبانی فقهی و قانونی برای در نظر گرفتن مجازات برای افراد می‌تواند مانع گسترش تعداد زندانیان بشود.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: هر جرمی را نباید با زندانی کردن مجازات کرد، البته کسی که مالی از دیگران دزدیده است یا کسی که محارب است یا مفسد فی الأرض است باید زندانی شود و قاطع‌ترین برخوردها با چنین اشخاصی صورت بگیرد.

امام جمعه اصفهان

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در این دیدار با بیان اینکه زندان می‌تواند یک مجموعه فرهنگی اثرگذار باشد و دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب و امام خمینی نیز در این خصوص هدف‌گذاری شده است، تصریح کرد: با محقق شدن این هدف‌گذاری فاصله داریم اما در تلاش هستیم با برنامه‌های مختلف از جمله ایجاد اشتغال برای زندانیان بتوانیم مشکلات آنها را برطرف کنیم و بستری برای دوام اقدامات تربیتی و فرهنگی ایجاد کنیم.

محمد مهدی حاج محمدی با اشاره به رشد چشمگیر اشتغالزایی برای زندانیان به منظور استمرار داشتن روند تربیتی و فرهنگی آنها به ویژه پس از آزادی از زندان، تصریح کرد: توجه به خانواده زندانیان و حمایت از آنها بسیار مهم است و غفلت از آنها می‌تواند مشکلات بسیاری به دنبال داشته باشد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه طلاب و فضلای حوزه علمیه اصفهان ارتباط خوبی با زندان‌ها دارند در حالی که هنوز در برخی شهرها طلاب و مبلغان ارتباط خوبی با زندان‌ها ندارند.

در ادامه مدیرکل زندانهای استان اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به مساعدت‌ها و همراهی‌های آیت الله طباطبایی نژاد با اداره کل زندان‌های استان اصفهان در عرصه‌های مختلف، گفت: برای ایجاد اشتغال برای زندانی‌ها حدود هزار نفر از صاحبان صنایع اعلام آمادگی کرده‌اند تا هم بیرون زندان و هم داخل زندان برای آنها ایجاد اشتغال کنند.

محمود ضیایی‌فرد خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 1500 زندانی آزاد شدند و نسبت به سال 98 در این زمینه رشد خوبی داشتیم

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها