موج
کدخبر : ۳۷۹۵۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379589

کمال شاهچراغی:

نایب رئیس کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی شهرداری مشهد گفت: یکی از دلایل کسب این موفقیت احداث نیروگاه خرشیدی در مشهد است و نکته بسیار مهمی در احداث این نیروگاه‌ها، استفاده از تجهیزات کاملا ایرانی از جمله اینورتر‌ها و پنل‌های خورشیدی ساخت داخل است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، کمال شاهچراغی مدیرکل پشتیبانی شهرداری مشهد که به عنوان نماینده مدیریت شهری در این جشنواره ملی حضور یافته و بیان کرد: شهرداری مشهد از سال ۱۳۹۷ اجرای این پروژه را در دستورکار خود قرار داد که فاز نخست آن که پروژه احداث نیروگاه‌های خورشیدی در بام ساختمان‌های اداری ستادی و مناطق بود، در سال ۱۳۹۸ اجرایی شد.

 مال شاهچراغی در ادامه گفت: احداث این پروژه منجر به پیشگامی شهرداری مشهد در احداث نیروگاه‌های خورشیدی در بام ساختمان‌های اداری شد و جایزه ملی مدیریت انرژی را برای این شهر به ارمغان آورد.

وی با اشاره به جایگاه اول شهرداری مشهد در احداث نیروگاه‌های خورشیدی در استان گفت: در راستای تأمین ۲۰ درصد برق مصرفی، ۱۱ نیروگاه به ظرفیت ۲۱۰ کیلووات و انرژی تولیدی سالیانه ۳۳۶ مگاوات ساعت در فاز نخست این پروژه احداث شد.

نایب رئیس کمیسیون بهینه سازی مصرف انرژی شهرداری مشهد عنوان کرد: در فاز دوم پروژه نیز تاکنون تعداد ۷ نیروگاه خورشیدی در بام ساختمان سازمان‌های شهرداری به ظرفیت ۲۷۵ کیلووات و تولید سالیانه ۴۴۰ مگاوات ساعت برق اجرا شد و به بهره برداری رسید و ۳ نیروگاه دیگر با ظرفیت ۶۵ کیلووات و تولید سالیانه ۱۰۴ مگاوات ساعت برق در دست اجراست.

شاهچراغی در خاتمه اظهار کرد: نکته بسیار مهمی که در احداث این نیروگاه‌ها در نظر گرفته شده، استفاده از تجهیزات کاملا ایرانی از جمله اینورتر‌ها و پنل‌های خورشیدی ساخت داخل است که احداث این پروژه را نسبت به سایر پروژه‌های مشابه کاملا متمایز می‌کند.

شایان ذکر است مشهد در ششمین جشنواره ملی مدیریت موفق به کسب تندیس برنزی تک ستاره (جایگاه دوم) شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها