موج
کدخبر : ۳۷۹۳۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379361

درخواست شهردار اصفهان از معاون وزیر امور خارجه؛

شهردار اصفهان درخواست کرد: با نگاه دفاع از محیط زیست، از اعتبارات صندوق های بین المللی محیط زیستی برای احیای زاینده رود استفاده شود و شهرداری اصفهان آمادگی پیگیری این موضوع را دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی در دیدار با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، درخواست کرد با نگاه دفاع از محیط زیست، از اعتبارات صندوق های بین المللی محیط زیستی برای احیای زاینده رود استفاده شود و شهرداری اصفهان آمادگی پیگیری این موضوع را دارد.

وی گفت: احیای زاینده رود از مهمترین اولویت‌های مدیریت شهری اصفهان بوده و هست، اما رفع این مشکل، یک موضوع فرااستانی و ملی است و شهرداری اصفهان هم یک حقابه دار و یک مطالبه گر است. از ابتدای این دوره مدیریت شهری، پیگیری های زیادی در این خصوص انجام دادیم، از نامه به رهبر معظم انقلاب تا گفتگو با رییس جمهور، رایزنی با همه وزرای مربوطه، معاونین رییس جمهور، معاونین وزیر و ... اما مساله زاینده رود به ٣ استان اصفهان و چهار محال و خوزستان مربوط می‌شود و نیازمند یک نگاه فرا استانی و ملی است.  

شهردار اصفهان ادامه داد: از زمانی که مسئولیت شهرداری اصفهان را در این دوره مدیریت شهری بر عهده گرفتیم بر ایجاد روابط موثر هم با شهرهای خواهرخوانده و هم با شهرهای ایران و کلانشهرها تاکید داشتیم چراکه معتقدیم شهرهای جهان و شهرهای کشور با تعامل و هم افزایی در شرایط بحران می توانند مشکلات را حل کنند.

وی با اشاره به گفتگو و تعامل مستمر با مسئولان وزارت امور خارجه اظهار داشت: امیدوارم ارتباطاتی که در حوزه بین الملل شهرداری رقم خورده بتواند منشأ اثر برای تحولات بزرگ در اصفهان باشد.

وی با اشاره به تجربه بسیار بالای معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در سطح بین المللی، اظهار داشت: باید از ظرفیت های بین المللی برای حل مشکلات استفاده کرد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه از ابتدای کار این دوره مدیریت شهری، در حوزه دیپلماسی شهری و حوزه بین الملل، اقدامات خوبی انجام شد که البته شرایط کرونایی اجازه فعالیت بیشتر را به شهرداری اصفهان نداد، افزود: در یک اقدام، برنامه هفته فرهنگی اصفهان را در پاریس برگزار و حدود 38 برنامه در این شهر اجرا کردیم. همچنین ارتباطات مستمری با سفرا و شهرداران شهرهای خواهرخوانده داشتیم.

شهرداری اصفهان

شهردار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان در داخل کشور نیز ارتباط بین شهری خوبی داشت و در زمان بحران ها به یاری دیگر استان ها پیوست. از زمان زلزله کرمانشاه کمک های خوبی را برای مردم این استان انجام داد، در زلزله خرم آباد نیز شهرداری اصفهان تیم بزرگی را از اکیپ های مختلف آتش نشانی و خدماتی برای یاری رساندن به مردم آسیب دیده این شهر اعزام کرد و نیروهای اصفهان نقش خود را به خوبی برای کمک به مردم این شهرها انجام دادند.

وی افزود: در سیل اهواز نیز شهرداری اصفهان بخشی از مسئولیت این شهر را بر عهده گرفت و با کمک خیریه های اصفهانی اقدامات خوبی انجام شد.

قدرت اله نوروزی تاکید کرد: موضوع خواهرخواندگی به طور معمول میان شهرهای دو کشور رقم می خورد اما شهرداری اصفهان با ابتکاری جدید طرح "هم پیوندی" را با شهر "بنت" استان سیستان و بلوچستان اجرا کرد و با تشکیل خیریه هایی از اصفهان و سیستان کمک های بسیار خوبی برای مردم شهر بنت جمع آوری کرده و اقداماتی برای ساخت بیمارستان در این شهر انجام شد.

وی با اشاره به پروژه سالن اجلاس بین المللی اصفهان، تصریح کرد: امیدوارم با استفاده از فرصت به وجود آمده بتوانیم بهره بردار مناسب را برای این مرکز بین المللی انتخاب کنیم.

شهردار اصفهان گفت: می توان از ظرفیت سازمان های بین المللی برای مسائل زیست محیطی مانند مدیریت پسماند، زاینده رود و همچنین مسائل مربوط به حقوق شهروندی استفاده کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها