موج
کدخبر : ۳۷۹۳۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379309

غلامحسین شافعی:

رییس اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: باید به مسئله رفاه اقتصادی، اشتغال و تامین آینده جوانان کشور بپردازیم و در این حوزه چاره‌اندیشی کرده و تدابیر خاصی را اجرایی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران در دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به نقش پررنگ فعالان اقتصادی در انتخابات ۱۴۰۰ اظهار کرد: ما به عنوان فعالان اقتصادی که ریشه در کار داریم و منطق بر تفکراتمان حاکم است، در مرحله اول این وظیفه را داریم که تلاش زیادی کنیم تا انتخابات پرشوری را پشت ‌سر بگذاریم.

شافعی در ادامه گفت: گرچه که اتاق بازرگانی پیرو هیچ حزب و گروهی نیست اما بنا به گفته مقام معظم رهبری، شور انتخاباتی از وظایف اصلی ما است.

وی همچنین افزود: اگر ما به دنبال مطرح کردن بحث معیشت مردم مخصوصا قشر ضعیف هستیم، تنها راه آن رفاه و توسعه اقتصادی است. اگر امروز آسیب‌های اجتماعی داریم و زندان‌هایمان پر است، ریشه‌ تمام این مسائل مرتبط با اقتصاد کشور است و ما باید به مسئله رفاه اقتصادی، اشتغال و تامین آینده جوانان کشور بپردازیم و در این حوزه چاره‌اندیشی کرده و تدابیر خاصی را اجرایی کنیم و بهبودی وضعیت در موارد ذکر شده، از جمله مسائلی است که می‌تواند آمار ازدواج در جوانان را افزایش بدهد.

رییس پارلمان بخش خصوصی ایران همچنین با اشاره به تخلفات و فرارهای مالیاتی بیان کرد:  فعالان اقتصادی که شفاف کار می‌کنند، باید از جریان تراکنش‌های مالی ‌استفاده کنند. حجم عظیمی از تراکنش‌های مالیاتی مربوط به کسانی است که زیرزمینی کار می‌کنند و بعد بار این جریان بر دوش فعالان اقتصادی می‌افتد که با شفافیت فعالیت می‌کنند. باید با ارائه تدابیر پرکاربرد و مفید، مانع فرار مالیاتی افراد بشویم.

شایان ذکر است در این جلسه حسین امیررحیمی، مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی از اجرای طرح مالیات‌های هوشمند خبر داد و گفت:  بحث مالیات هوشمند مصوبات خوبی را داشته و قرار است در سال ۱۴۰۰ اجرایی شود.

وی افزود: امروز در شرایطی هستیم که دیگر عملا پول نقد از معاملات حذف شده و برای هر معامله‌ای تراکنش بانکی ثبت می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها