موج
کدخبر : ۳۷۸۶۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378611

حجت‌الاسلام بحرینی:

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئولیت، اهداف و وظایف بانک مرکزی مشکلات و دغدغه‌های ربا را برطرف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدحسین حسین زاده بحرینی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طرح مسئولیت، اهداف و وظایف بانک مرکزی مشکلات و دغدغه‌های ربا را برطرف می‌کند؛ اگر نظام بانکی یک اقتصاد درست نشود موضوع ربا حل نمی‌شود.

حجت‌الاسلام بحرینی با اشاره به ارسال نامه‌ای با موضوع اصلاح قانون بانک مرکزی به مقام معظم رهبری افزود: در این نامه‌ اشاره کردم که ۴ گروه با بانکداری فعلی مشکل دارند که دولت، مدیران بانکی، جمعی از اقتصاددانان دانشگاهی و جمعی از اقتصاددانان حوزوی.

نماینده مشهد در مجلس تصریح کرد: این طرح سال‌هاست که با قوت پیگیری می‌شود، برخی گفته‌اند که این طرح کپی‌برداری از فلان کشور است ولی من اطمینان می‌دهم که ما و مرکز پژوهش‌های مجلس مطالعه تطبیقی انجام دادیم و در مورد نظام بانکی بسیاری از کشورهای مهم و کشورهای موفق تحقیق کردیم.

حسین زاده بحرینی اظهار داشت: افرادی مانند مرحوم سیدعباسی موسویان (ره) از ارکان طرح قانون بانک مرکزی بود و دغدغه بانکداری را داشتند و رهبری هم در مورد ایشان فرمودند مرحوم در بانکداری و فقه اسلامی صاحب نظر بودند و نباید ما را متهم کنید که از آمریکا، قانون بانکداری آنها را کپی برداری کردیم و شرح این موضوع جفا است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها