موج
کدخبر : ۳۷۸۲۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378235

در هفته هلال احمر:

شهاب عظیمی از افتتاح نخستین خانه هلال شهری ملایر در منطقه کم‌برخوردار «سرِجو» و افتتاح خانه هلال خبرنگاران خبر داد

به گزارش خبرگزاری موج همدان و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان ملایر ، شهاب عظیمی، سرپرست این جمعیت  از افتتاح نخستین خانه هلال شهری ملایر در منطقه کم‌برخوردار «سرِجو» خبر داد و  اظهار داشت: خانه هلال خبرنگاران در سرای اهل قلم واقع در میدان زندیه ملایر راه‌اندازی و آغاز به فعالیت می‌کند.

وی افزود: افزون بر این از پنج خانه هلالی که در مناطق کم‌برخوردار استان همدان راه‌اندازی خواهد شد، یک خانه هلال مربوط به شهر ملایر است که پس از ارزیابی‌های به‌عمل آمده، در منطقه کم‌برخوردار «سرِجو» به عنوان پایلوت  همزمان با هفته هلال احمر راه‌اندازی شده است .

شهاب عظیمی راه‌اندازی خانه‌های هلال در مناطق کم‌برخوردار شهری را در راستای نمونه موفق خانه هلال در محله هرندی تهران و الگو و بخشنامه شدن این طرح برای سایر نقاط کشور دانست و بیان کرد: در حال حاضر این نخستین خانه هلال شهری در ملایر است که اعتبار مورد نیاز به آن تعلق یافته و امیدواریم به محلات دیگر نیز تسّری پیدا کند.

عظیمی ادامه داد: در کنار کمک‌های مردمی، شناسایی ظرفیت‌ها و مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اهالی محله و همچنین شناسایی بافت‌های فرسوده و کمک به بازسازی این بافت‌ها و بازتوانی مناطق کم‌برخوردار با کمک دستگاه‌های اجرایی مختلف، آموزش خودامدادی نیز ارایه می‌شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها