موج
کدخبر : ۳۷۸۲۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378232

رئیس دانشگاه قم گفت: جوانان افغانستانی همواره نشان داده‌اند که بیدار هستند و در مقابل استعمار ایستاده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رئیس دانشگاه قم در این آیین گفت: این فاجعه را که انسان‌های پاک و بیگناه را ناجوانمردانه هدف قرار داد، به تمام امت اسلام به ویژه ملت شریف، مقاوم، مبارز و پایدار افغانستان و به خصوص خانواده‌های داغدار تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

حجت الاسلام والمسلمین عسکر دیرباز افزود: چنین وقایعی نشان می دهد که امت اسلامی پیکر واحده است و کسانی که برای تفرقه در امت اسلامی تلاش می‌کنند بازیچه‌های دست غرب هستند؛ چنین کشتارهای مظلومانه اثبات می‌کند که دَم‌زدن غرب از حقوق بشر، یک طبل توخالی بیش نیست.

وی با بیان اینکه غرب با دست افراد منحرف غربزده داخلی این فجایع را رقم می زند، گفت: شاید اگر چنین فاجعه‌ای در یک کشور غربی رخ می‌داد، شاهد واکنش‌های بسیاری از جایِ‌جای دنیا بودیم، لکن سکوت برخی از مسئولان و سیاسیون و عدم واکنش به چنین فاجعه‌ای ناشی از فراگیری علوم غربی توسط آن‌هاست؛ بعضی افراد غربزده در کشورهای اسلامی که علوم انسانی مبتنی بر مبانی غرب را فراگرفته‌اند، امروز تبدیل به بازیچه‌ای برای غرب شده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: امت اسلامی امت واحد است و باید اختلاف در رنگ و جغرافیا را کنار گذاشته و قرآن کریم و سنت را محور وحدت قرار دهیم و در مقابل این هجوم‌ها بایستیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها