موج
کدخبر : ۳۷۸۱۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378192

امام جمعه تبریز:

امام جمعه تبریز گفت:جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در قدس، کوشش نتانیاهو برای نجات از سقوط است.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی،حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه نماز عید فطر با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در قدس اظهار داشت:رژیم صهیونیستی برای جبران شکست های راهبردی در سال های اخیر در برابر مقاومت، و خروج از بن‌بست سیاسی و اجتماعی و بن بست بی دولتی با تحریک یهودی‌های تندرو اوضاع قدس بحرانی کرده است.

امام جمعه تبریز افزود: دولت نتانیاهو برای نجات از مخمصه، گروهک‌های تندروی یهودی از جمله 2 هزار شهرک‌نشین تندرو را وارد مسجد الاقصی کرد تا برای عبادت ظاهری در مسجد الاقصی اقدام کنند.

وی با اشاره به تفکر و نگرش گروهک های تندرو یهودی مبنی بر جایگزینی دینی گفت : این اقدام یعنی تخریب کامل مسجد الاقصی و ساخت معبد کذایی یهودی بر روی خراب‌های این مسجد تا بگویند که معبد یهودی است و حق بیشتری نسبت به مسلمانان در این مسجد دارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت : این جنایت ها جبران شکست های راهبردی است که این رژیم در سال های اخیر در برابر جبهه مقاومت داشت و با این اقدام می خواهد جبران شکست بکند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: حماس و جهاد اسلامی در این دفاع مقدس مسلمانان فلسطین را تنها نگذاشتند و با موشک باران مواضع صهیونیست ها به کمک مردمشان آمدند.

وی همچنین با اشاره به انفجار اخیر در مدرسه دخترانه کابل با محکوم کردن این جنایت گفت: در انفجار مدرسه دخترانه بیش از ۸۵ دانش آموز دختر شهید و بیش از ۲۰۰ نوجوان نیز زخمی شدند که هنوز گروهی مسئولیت این جنایت را برعهده نگرفته است اما دولت افغانستان طالبان را مسئول می داند و طالبان نیز آن را تکذیب کرده و داعش را مسئول جنایت معرفی می کند.

امام جمعه تبریز آمریکا را مسئول پشت صحنه این جنایت دانست و گفت: امریکا از سال ۱۳۸۱ تاکنون در افغانستان حضور دارد لذا با آشوب سازی و نامن کردن کشور می خواهد همچنان به اهداف خود برسد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه مردم آذربایجان این جنایات در افغانستان و غزه را محکوم می کنند، محکوم کردن این جنایت توسط سایر کشورها را خواستار شد و افزود: دولت افغانستان و مجامع بین المللی برای پیشگیری از وقوع چنین حوادث رنج آوری اهتمام بیشتری کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه عید فطر روز بیداری ، روز آگاهی انسان ها و روز حساب و کتاب است گفت : هر روزی که در آن گناه نشود و معصیت الهی نباشد همان روز، روز عید است.

امام جمعه تبریز گفت : روز عید فطر روز بسیار مهمی برای مسلمانان است که پس از یک ماه روزه، تحجد و عبادت برای گرفتن پاداش الهی آماده میشوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها