موج
کدخبر : ۳۷۷۸۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377893

مهدی قلیان اول:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: مردم توصیه‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی را رعایت کنند، در شرایط کنونی آمار مبتلایان افزایشی نیست اما وضعیت همچنان شکننده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی قلیان اول معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: با توجه به در پیش بودن ایام عید فطر و تعطیلات آن، از مردم تقاضا داریم توصیه‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی را رعایت کنند، چرا که اگرچه در شرایط کنونی آمار مبتلایان افزایشی نیست اما وضعیت همچنان شکننده است.

مهدی قلیان همچنین افزود: هم‌اکنون هزار و ۲۷۶ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری هستند که میزان بستری‌های روزانه استان به ۳۰۳ نفر در روز کاهش یافته است. 

وی گفت: هم اینک ۳۵۸ نفر بر اثر کرونا در خراسان رضوی در بخش‌های مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند و تعداد فوتی‌ها همچنان ۲ رقمی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه هنوز موردی از کرونای هندی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشاهده نشده است، افزود: ممنوعیتی از بابت ورود برنج هندی با هدف پیشگیری از کرونا وجود ندارد، چراکه کرونا از طریق غذا منتقل نمی‌شود.

مهدی قلیان در انتها اظهار کرد: مبنای رنگ بندی کرونایی در کشور اپلیکیشن ماسک است و اجرایی شدن آن پس از ابلاغ از سوی قرارگاه مرکزی ستاد ملی کرونا به استانداری های سراسر کشور است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها